Rezultate te kerkimit per termin: +Temperaturat

Meta: total 1000 / total_found 6489 / time 0.003 / keyword[0] temperaturat / docs[0] 6489 / hits[0] 10058 /
Qyteti port që ka humbur ujin
  • 2016-10-17

Qyteti port që ka humbur ujin

Në veri të republikës autonome Karakalpakstan, në Uzbekistan, përballesh me një pamje vërtetë të çuditshme. Këtu, rrethuar nga rëra, anijet e peshkimit qëndrojnë të bllokuar në shkretëtirën përvëluese, më shumë se 100 km nga deti. Moynaq ishte dikur një komunitet i lulëzuar

No Pic available
  • 2016-10-16

Artan Hoxha: Ish-ushtari u vra nga pronarët e kanabisit. Në magazinë gjeta edhe kontraceptivë

Gazetarët Artan Hoxha e Doriana Beza si dhe grupi i xhirimit të News24 kanë udhëtuar drejt periferisë së kryeqytetit, në fshatrat që ndodhen në kufi mes qarkut të Tiranës dhe Elbasanit për të zbardhur të vërtetat e një krimi të pak ditëve më parë. Ushqime, sheqer, oriz, pije ener

No Pic available
  • 2016-10-15

FOTOT/ Françeska dhe Zaimina në Dubai, mes luksit dhe shpenzimeve marramendëse

Mikeshat e reja mes vajzave të shoëbizz-it, këngëtarja Zaimina Vasjari dhe ish-banorja e Big Brother, Françeska Jaçe, janë arratisur së bashku drejt destinacionit më të përfolur për udhëtimet e vajzave VIP, Dubain. Ato kanë planifikuar një udhëtim të shtrenjtë larg Shqipërisë,

No Pic available
  • 2016-10-11

Rita Ora ekspozon gjoksin

Rita Ora njihet për stilin e saj të veçantë, jo më kot është përzgjedhur si drejtuese e Americas Next Top Model. Por këtë të shtunë, këngëtarja me origjinë shqiptare i ka ngritur paksa temperaturat. 25 vjeçarja kishte veshur një mini-fustan që i ekspozonte gjoksin. /Oranews Të

Ish-diplomati i SHBA: Lëvizjen demokratike në 91 e udhëhiqnin njerëzit e Qeverisë së Enver Hoxhës
  • 2016-10-11

Ish-diplomati i SHBA: Lëvizjen demokratike në 91 e udhëhiqnin njerëzit e Qeverisë së Enver Hoxhës

Ish-­diplomati i parë amerikan në Tiranë, Cristopher Hill, tha se udhëheqësi i fundit komunist në Shqipëri, Ramiz Alia, nuk arrinte të kuptonte se çfarë po ndodhte rreth tij dhe se çfarë veprimesh duhet të ndërmerrte. Hill duke iu rikthyer viteve të para të pluralizmit në Shqip

Për Zajminën nuk është mbyllur ende sezoni i plazhit
  • 2016-10-11

Për Zajminën nuk është mbyllur ende sezoni i plazhit

Pavarësisht se temperaturat janë ulur disi, për Zajminën kjo nuk bën problem pasi për të nuk është mbyllur ende sezoni i plazhit. Zajmina edhe një herë ka ekspozuar gjoksin bombastik në bikini të zinj në njërin prej plazheve shqiptare. Këngëtarja ka kohë që nuk ka publikuar ndon

No Pic available
  • 2016-10-10

Hill: Shqiptarët nuk e kanë kërkuar kurrë krijimin e Shqipërisë së Madhe

Diplomati i parë amerikan që shkeli në Tiranë që prej largimit të amerikanëve ne 1946 Christopher në një intervistë për emisionin Tonight Ilva Tare rrëfeu një pjesë të Shqipërisë në ditët kur po shembej regjimi komunist dhe kur po afrohej demokracia. Për rolin e Ramiz Alisë në