Rezultate te kerkimit per termin: +Ten +Hag

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] ten / docs[0] 1044 / hits[0] 1434 / keyword[1] hag / docs[1] 6472 / hits[1] 12051 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Jon Tarifa dhe historia prekëse e këngës së tij më të re
  • 2016-01-13

Jon Tarifa dhe historia prekëse e këngës së tij më të re

Jon Tarifa, këngëtari që po shkëlqen në tregun muzikor jashtë kufijve shqiptar, së fundmi ka publikuar projektin më të ri muzikor. Për të realizuar këtë këngë, në bashkëpunim me J.Ortell dhe Evita Tjon A Ten, Joni t

No Pic available
  • 2014-03-24

Obama: SHBA e Evropa bashkë në mbrojtje të Ukrainës

HOLANDE - Presidenti amerikan Barak Obama duke folur pas takimit me kryeministrin e Holandës Mark Rutte në Amsterdam, ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Evropa janë të bashkuara për t’i imponuar Rusisë një kosto, për shkak të veprimeve t&

No Pic available
  • 2014-03-24

Obama: SHBA-të e Evropa bashkë në mbrojtje të Ukrainës

Presidenti amerikan Barak Obama duke folur pas takimit me kryeministrin e Holandës Mark Rutte në Amsterdam, ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Evropa janë të bashkuara për tia imponuar Rusisë një kosto, për shkak të veprimeve të saj në Krime. Duke folur në Holandë, në fillim të nj

No Pic available
  • 2013-09-17

Sot, verdikti për Fatmir Limajn

PRISHTINE-Për herë të tretë në Kosovën e pasluftës, Fatmir Limaj, ish- komandant Çeliku, do të ngrihet të martën në këmbë para trupit gjykues dhe do të dëgjojë nëse është fajtor apo jo për akuz

No Pic available
  • 2013-08-12

Holandë, vdes Princi Friso pas 18 muaj në gjendje kome

HAGË- Princi Friso i Holandës, vëllai i vogël i mbretit Ëillem-Aleksander, vdiq sot si pasojë e një aksidenti me ski, që ndodhi në Austri, në vitin 2012, bënë të ditur burime zyrtare vendase. "Mbreti shpreh keqardhjen duke njoftuar se

Stalini, ndihmë Gestapos për goditjen e gjeneralëve të kuq
  • 2012-05-25

Stalini, ndihmë Gestapos për goditjen e gjeneralëve të kuq

Josif Stalin Botohen kujtimet e ish-shefit të Zbulimit të Stalinit. Valter Krivicki i (vet)vrarë në 1941 tregon arsyet e eleminimit të krerëve të lartë ushtarakë. Përplasja me Ushtrinë e Kuqe për kolektivizimin në fshat. Stalini, 7 muaj përgatitje për komplotin në ushtri. Nëse isht