Rezultate te kerkimit per termin: +Tenesi

Meta: total 190 / total_found 190 / time 0.000 / keyword[0] tenesi / docs[0] 190 / hits[0] 228 /
Protesta në SHBA në mbrojtje të Mueller: Të vazhdojë hetimi për zgjedhjet
  • 2018-11-09

Protesta në SHBA në mbrojtje të Mueller: Të vazhdojë hetimi për zgjedhjet

Qindra protestues kanë dalë në rrugët e qyteteve të mëdha në Shtetet e Bashkuara duke kërkuar mbrojtje të Këshilltarit Special, Robert Mueller, i cili po heton lidhjet e mundshme mes Rusisë dhe fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vit

No Pic available
  • 2018-11-07

SHBA: Demokratët shpallin fitoren në Dhomën e Përfaqësuesve

Demokratët shpallin fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet e së martës, ndërsa republikanët duket se kanë mbajtur kontrollin e Senatit. Kryetarja e pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në krah të figurave të tjera me peshë, doli para mbështetësve demokratë

Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane
  • 2018-07-01

Kanada, hyjnë në fuqi tarifat e reja për mallrat amerikane

Sot hyjnë të fuqi tarifat e Kanadasë ndaj mallrave amerikane, si reagim ndaj tarifave të reja të administratës së Presidentit Trump për importet kanadeze të çelikut dhe aluminit. Zyra e Kryeministrit Trudeau tha përmes një deklarate se udhëheqësi kanadez, nuk kishte zgjidhje tjetër, p

Të shtëna në një restorant në SHBA, 3 të vdekur e 4 të plagosur
  • 2018-04-22

Të shtëna në një restorant në SHBA, 3 të vdekur e 4 të plagosur

Një person i armatosur ka hapur zjarr  në një restorant të periferisë së Nashville, në Tenesi të SHBA-ve. Bilanci është tre të vrarë dhe të paktën katër të plagosur. Lajmi bëhet i ditur nga policia, e cila ka saktësuar që një klient është përballur me agresorin dhe i ka hequr

Makina përplaset me një pengesë të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë
  • 2018-02-24

Makina përplaset me një pengesë të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë

Shërbimi Sekret amerikan tha se një makinë u përplas në një pengesë sigurie pranë Shtëpisë së Bardhë të premten dhe shoferja u kap menjëherë dhe u arrestua. Në një deklaratë, agjencia identifikoi shoferen si një grua 35-vjeçare, e cila është banore e La Vergne në shtetin Tene

No Pic available
  • 2017-10-09

Trump dhe senatori Corker shkëmbejnë mesazhe fyese në Twitter

Presidenti i Shteteve të Bashkuara dhe senatori republikan, Bob Corker, kanë shkëmbyer mesazhe fyese në Twitter. Derisa, Trump e ka fajësuar ish-presidentin amerikan, Barack Obama, për marrëveshjen me Iranin, Corker është shprehur se Trump po e drejton vendin drejt një Lufte të tretë bot

No Pic available
  • 2017-09-01

Fond fillestar 5.9 mld dollarë për viktimat e stuhisë

Shtëpia e Bardhë do të kërkojë ndihmë nga Kongresi Amerikan për të dërguar një fond fillestar 5.9 miliardë dollarë në ndihmë të viktimave të stuhisë Harvey. Deri më tani janë konfirmuar të paktën 39 persona të vdekur, ndërkohë që autoritetet paralajmërojnë për rreziqet ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama