Rezultate te kerkimit per termin: +Tensioni

Meta: total 1000 / total_found 4922 / time 0.002 / keyword[0] tensioni / docs[0] 4922 / hits[0] 5685 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Tensioni në Vlorë arrin kulmin, përplasje fizike PS-LSI para qendrës së numërimit (Video)

Përplasje fizike mes PS dhe LSI në Vlorë pak para nisjes së numërimit të votave. Shkak për këtë përplasje është bërë moslejimi i 3 kutive të votimit të një fshati në Vlorë nga kandidatët e LSI-së. Sipas raportimit të mediave Shezai Rrokaj nga radhët e LSI-së ka kërkuar verif

No Pic available
  • 2017-06-21

Incidente në fushatë, arrestohet polici, shkarkohet nga detyra gardisti

Dy ditë nga mbyllja e fushatës elektorale tensioni mes mbështetësve të partive është edhe më i lartë. Efektivë të gardës dhe policisë janë përfshirë në një konflikt në Dibër. Ndërkohë në Bërxull, pas një konflikti për çështje politike një person është plagosur me thik

No Pic available
  • 2017-06-18

Apeli i kreut të KQZ për votuesit dhe liderët politikë

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri u bëri apel votuesve dhe simpatizantëve të partive politike për tu distancuar nga çdo veprim i dhunshëm. Duke shprehur shqetësimin e thellë për disa incidente të publikuara në media, Zguri thotë tespektimi i vullnetit të lirë të

No Pic available
  • 2017-06-16

Meta: Jap dorëheqjen si President vetëm që LSI të ketë kryeministrin

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta,  deklaroi se ishte i gatshëm të hiqte dorë nga presidenca, vetëm që kryeministri të jetë i LSI-së. I ftuar në emisionin Fiks Fare në TCH, Meta tha:  Tani, më e rëndësishmja është që Shqipëria të ketë një drejtim të ri dhe Petrit Vasili

No Pic available
  • 2017-06-16

Meta: Pas 25 qershorit Vasili kryeministër, unë dorëhiqem si president

I pranishëm në takimin e kësaj të premteje në emisionin Fiks Fare ka qenë presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, i cili në bashkëbisedimin me moderatorët e emisionit ka bërë disa deklarata interesante. Meta: Me halle pa halle, LSI forcë e madhe! Sipas vendit dhe kuvendi. Fiks Fare: Ishim në

No Pic available
  • 2017-06-10

Disa të fshehta për të ndalur urinë, kur e kemi tepruar me të ngrënën

Për tu çliruar nga uria, fillimisht duhet të kuptojmë disa faktorë të tipit psikologjik. Bëhet fjalë për frenimin e urisë nervore, ose nxitjen e teprimit me të ngrënën, duke u zhytur kështu në një rreth vicioz, nga i cili duket e pamundur të dalësh. Dëshira për tu dobësuar nuk

No Pic available
  • 2017-06-08

SHBA-Katar, cilat janë implikimet e marrëdhënies për rajonin?

Një numër shtetesh arabe kanë ndërprerë marrëdhëniet me Katarin, me akuzat se vendi mbështet terrorizmin, por kjo situatë e re në Lindjen e Mesme i vendos Shtetet e Bashkuara në një pozicion të vështirë. Është e qartë se nga vizita e presidentit Donald Trump në rajon, marrëdhëni