Rezultate te kerkimit per termin: +Tepelen

Meta: total 1000 / total_found 7015 / time 0.003 / keyword[0] tepelen / docs[0] 7015 / hits[0] 13025 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Tepelenë/ Shefit të krimeve i digjet makina poshtë pallatit (EMRI)

Foto ilustruese Mbrëmjen e djeshme, makina tip Ford në pronësi të shefit të krimeve në Policinë e Tepelenës është djegur, teksa ka qenë e parkuar poshtë pallatit. Sipas policisë ngjarja dyshohet se ka ndodhur rreth orës 05:00, në lagjen 15 shtatori, ku edhe banon Gentjan Shehu. Në da

Sofistikohet kultivimi i kanabisit? Kryemadhi: Në Gjirokastër dhe Tepelenë me sera!
  • 2019-04-06

Sofistikohet kultivimi i kanabisit? Kryemadhi: Në Gjirokastër dhe Tepelenë me sera!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur rreth krizës në Shqipëri e cila sipas saj ka filluar që në kohën e kanabizimit masiv të vendit. Kryemadhi nga studio e Repolitix lëshoi akuzën e fortë se kanabisi nuk është zhdukur por vazhdon të mbillet masivisht nëpër sera, madje në z

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)
  • 2019-04-04

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)

Një furtunë e vërtetë ka prekur Policinë e Shtetit, pasi drejtori Ardi Veliu ka firmosur ndryshimin e 20 shefave të komisariateve në rrethe dhe kryeqytet. Raportohet se ndryshime janë bërë në komisariatet Elbasan, Durrës, Fier, Dibër, Vlorë, Kuçovë, Peqin etj… Ndryshimet në Po

Kryemadhi ndez motorët: Gati për zgjedhje të parakohshme
  • 2019-03-31

Kryemadhi ndez motorët: Gati për zgjedhje të parakohshme

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish deputeti Vangjel Tavo zhvilluan sot një takim organizativ me strukturat e LSI-së në Tepelenë. Në ketë takim u zgjodh dhe Kryetari i LSI, Tepelenë ekonomisti Sefer Kanushi. Gjate fjalës se saj, Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se zgjedhjet e pa

Zjarr i madh në Tepelenë, digjet nënstacioni elektrik i Krahësit (VIDEO)
  • 2019-03-31

Zjarr i madh në Tepelenë, digjet nënstacioni elektrik i Krahësit (VIDEO)

Nënstacioni elektrik në Kahës të Memaliajt, Tepelenë, është përfshirë nga flakët. Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një defekt në rrjet. Zjarrfikëset ndodhen në vendngjarja dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Nga djegia e nënstacionit elektrik kanë mbetur pa energji disa

Autobusi përplaset me makinën, bilanci është i rëndë
  • 2019-03-21

Autobusi përplaset me makinën, bilanci është i rëndë

Një tjetër aksident me bilanc tragjik ka ndodhur paraditen e sotme. Mësohet se një autobus ka përplasur një makinë në aksin rrugor Tepelenë-Krahës. Nga të dhënat e para u tha se  ka humbur jetën gruaja që ndodhej në makinë, ndërkohe që burri i saj është transportuar në spital

Tjetër aksident brenda pak orëve, makina përfundon në stadium
  • 2019-03-21

Tjetër aksident brenda pak orëve, makina përfundon në stadium

Një automjet tip Range Rover ka përfunduar në stadiumin e Tomorrit në Berat.  Makina ka qenë me një shpejtësi jashtë normave të lejuar, teksa ka kaluar nga rreth-rrotullimi,  duke u përplasur me stadiumin. Për fat të mirë, aksidenti nuk ka pasur pasoja në njerëz. Drejtuesi i mjetit