Rezultate te kerkimit per termin: +Tepelens

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] tepelens / docs[0] 29 / hits[0] 34 /
Rrëfehet bashkëshortja e të përfolurit për vrasjen e Elton Çiços
  • 2016-05-03

Rrëfehet bashkëshortja e të përfolurit për vrasjen e Elton Çiços

Në adresë të Lapsi.al ka mbërritur letra e një gruaje që prezantohet si bashkëshortja e Ervis Imerit, person i lakuar së fundi pas vrasjes së Elton Çiços. Ervis Imeri është aktualisht në burg për "moskallëzim krimi", lidhur me grabitjen e prindërve të Elton Çiços në Tepelenë

No Pic available
  • 2013-06-08

Qeni shpis

08-06-2013 / Nga Edison Ypi Ndodhi në një restorant këtu pranë, ku unë dhe ca të tjerë hamë kush një grosh, kush një paçe që na i përgatit me kujdes një kuksian.Atë ditë, sapo hyra në atë restorant, nj&

No Pic available
  • 2010-09-01

Gjirokastër, rritet numri i bizneseve

Lehtsimi i procedurave t regjistrimit dhe plotsimit t dokumentacionit kanq numri i bizneseve te reja te celura gjate vitit 2010 n qarkun e Gjirokastrs t rritet me 10 % krahasuar me nj vit m par.Drejtori i tatim-taksave Nikolla Zhulla sht shprehur se n rrethet e Prmetit, Tepelens dhe Gjirokastrs ins

No Pic available
  • 2010-08-31

Himni i flamurit

Nj dokumentar pr 100-vjetorin e pavarsis Projekti i nj dokumentari mbi himnin e flamurit, vetm n mbledhjen e fundit t bordit t Qendrs Kombtare Kinematografike ka mundur t marr miratimin. Ndonse gjithka sht ende n letr, regjisori Petrit Ruka tregon paraprakisht se do t jet nj dokumentar artistik. Ndr

No Pic available
  • 2010-08-19

Dy adoleshentë vdesin nga infarkti në Kavajë e Ksamil

Vapa Dy adoleshent kan humbur jetn si pasoj e atakut kardiak, sapo kan hyr n uj pr t’u freskuar. Viktimat jan nj 14-vjeare nga Ksamili dhe nj 17-vjear nga Kavaja. Ngjarja e par ka ndodhur mesditn e s mrkurs kur nj 14-vjeare me banim n Ksamil ka gjetur vdekjen sapo sht hedhur n uj, n nj nga pl

No Pic available
  • 2010-08-19

Sulmohet në zyrë punonjësja e kartave dhe pasaportave

Tepelen Nj 30-vjear rrahu punonjsen, pasi pretendonte se i kishte ofenduar t mn Nj punonjse e kompanis "Aleat", sht keqtrajtuar dje n zyrn vendore t aplikimeve pr kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike n qytetin e Tepelens. Burime zyrtare t Drejtoris s Policis s Qarkut Gjirokastr kant ditur

No Pic available
  • 2010-08-16

E rralle, Zbulohet në Apoloni, busti i atletit romak

Në qytetin antik, ekipi shqiptaro-francez bën zbulimin më spektakolar Aparati fotografik nga lart nxjerr nj statuj t bardh, me kokn plot kaurrela -ky bust sht zbuluar dje n Apoloni. Dje, zyrtarisht ky zbulim sht dhn nga Ministria e Kulturs. Nj bust q paraqet nj atlet romak, s