Rezultate te kerkimit per termin: +Tepelens

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Strategjia e PS, bllokimi i rrugëve nacionale

Protesta e socialistve pr hapjen e kutive zhvendoset nga Tirana n disa zona t vendit, nga jugu n veri, por grevat e uris po zvendsohen me nj strategji t re, at t bllokimit t akseve kryesore nacionale. Pas tentativs pr bllokimin e rrugs n Shkodr nga t rinjt socialist lokal, socialistt uzurpuan sot me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.676Z

Levan Tepelenë, drejt përfundimit segmenti i parë

Kjo sht rruga Levan - Tepelen. Punimet pr ndrtimin e saj kan nisur n mars t vitit t shkuar dhe tashm seksioni i par Levan-Dams sht drejt prfundimit. Firma, italiane Tadini, zbatuese e projektit po kryen grmimet e fundit dhe s shpejti pritet t nis asfaltimin e ktij segmenti. Ne ishim me kamern ton n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.247Z

Sulmohet në zyrë punonjësja e kartave dhe pasaportave

Tepelen Nj 30-vjear rrahu punonjsen, pasi pretendonte se i kishte ofenduar t mn Nj punonjse e kompanis "Aleat", sht keqtrajtuar dje n zyrn vendore t aplikimeve pr kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike n qytetin e Tepelens. Burime zyrtare t Drejtoris s Policis s Qarkut Gjirokastr kant ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.285Z

Komisioni i Jashtëm shqyrton kandidaturat e dy ambasadorëve

Komisioni i Punve t Jashtme n Kuvendin e Shqipris, ka marr n shqyrtim kandidaturn e Ilir Tepelens si Ambasador n Mbretrin e Belgjiks dhe Behar Bejkos n Emiratet e Bashkuara Arabe. Tepelena i cili pritet t drejtoj nj nga prfaqsit m t rndsishme t Shqipris jasht si sht Brukseli, sht nj diplomat karrier

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Digjen 50 hektar ullinj

Si pasoj e zjarrit, mbi tre mij rrnj ullinj dhe rreth 400 rrnj fidan t rinj jan djegur mbrmjen e djeshme n fshatin Vasjar, n Tepelen. Me gjith ndrhyrjen e zjarrfiksve t Tepelens dhe Gjirokastrs, vatra e zjarrit sht prhapur me shpejtsi, e ndihmuar nga era e fort, duke djegur plotsisht 50 hektar me mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Vodhn, arrestohen 2 shtetas

Specialistt e Seksionit Kundr Krimeve t Prons n policin e Gjirokastr kan vn n pranga rreth ors 23:00 t mbrmjes s shkuar, dy shtetas. A Veizi dhe E Xheza, 18-vjear nga Tepelena jan arrestuar nga policia, pasi dyshohen se kan vjedhur n nj qendr t lojrave t fatit. Ngjarja ndodhi nj dit m par, ku dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Arrestohet nj efektiv policie

Nj efektiv i komisariatin nr 6 n Tiran, sht arrestuar sot n Gjirokastr, i dyshuar si i prfshir n trafikun e lndve narkotike. Gzim Dragoti, akuzohet pr trafik droge, n shtator t vitit 2006, ndrsa pas dy vjetsh sht arrestuar nga policia. N shtator t vitit 2006, jan sekuestruar nga policia 75 kilog

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama