Rezultate te kerkimit per termin: +Terezs

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] terezs / docs[0] 61 / hits[0] 263 /
No Pic available
  • 2010-09-01

India krijon monedhën me portretin e Nënë Terezës

Qeveria indiane ka krijuar monedhn prej pes rupish n nderim t Nn Terezs pr t shnuar ditlindjen e saj. Ministri i Financave, Pranab Mukherjee, realizoi monedhn dhe ia prezantoi at Presidentit Pratibha Patil n funksion t shtetit. Nn Tereza ishte nj murgesh katolike shqiptare, ajo l

No Pic available
  • 2010-09-01

Nënë Tereza dhe shqiptarët

Kur takon Nn Terezn, nuk mund t mos ndjesh inferioritetIndira Gandi N Shqipri u prkujtua 100-vjetori i lindjes s Nn Terezs, prkujtim q u zhvillua dhe n shum vende t bots. Vendet q kan njfar lidhje me t, si n gar me njri-tjetrin, u prpoqn t prvetsonin sa m shum prej meritave t saj. Shqipria, q i ka d

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza, dje u shfaq mrekullia e shenjtores

Liri Berisha: Brezat e rinj, në gjurmët e Nënë Terezës. Në sheshin Nënë Tereza, memorial për shenjtoren Pr shqiptart dje ishte dita e par n historin postdiktatoriale q kremtimi i 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs t kishte kaq dashuri. N nj koh me gjith botn, kjo dashur

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza më tha: Kurrë nuk u zemërova me Shqipërinë

Jemi këtu për të nderuar së bashku me të gjithë shqiptarët, por edhe me mbarë njerëzimin, gruan më të shquar të kohërave moderne, nderin e kombit shqiptar, nobelisten Nënë Tereza, në 100-vjetorin e lindjes së saj. Sot shqiptarët kudo që janë, përkulen me nderimin dhe mirënjohje

Ekspozitë librash për Nënë Terezën
  • 2010-08-28

Ekspozitë librash për Nënë Terezën

“Shqiperia nje vend shenjtoresh” titullohet ekspozita e celur ne Biblioteken Kombetare, me rastin e 100 vjetorit te lindjes se Nene Terezes. 50 botime te ndryshme ne shqip dhe gjuhe te huaj, qe disponon biblioteka jane ekspozuar ne mjediset e saj prej 20 gushtit. “Shqipria ve

No Pic available
  • 2010-08-27

Një letër nga Nënë Tereza

Shenjtorja, imazhi i pullës postare në tri shtete. Prezantohet pulla e përbashkët Shqipëri-Kosovë-Maqedoni <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan;

No Pic available
  • 2010-08-27

Ja memoriali i Nënë Terezës

Prezantohet projekti I diskutuar pr muaj t tr, projektideja pr ngritjen e memorialit t bamirses shqiptare sht prezantuar dje n 100-vjetorin e lindjes. Do t ngrihet te “Kolonat”, do t jet nj ndrtes trekatshe me gjasht hapsira kushtuar prezantimit e promovimit t jets dhe veprs s Nn Terezs