Rezultate te kerkimit per termin: +Terez

Total: 662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.179Z

Nëna Terezë evropianja më e madhe

 Për sllovakët evropianja më e madhe e të gjitha kohëve do të ishte Nëna Terezë, ndërsa pas saj do të vinin Nikolla Teslla dhe Leonardo da Vinçi, ka treguar një anketë e mediave sllovake me rastin e 9-vjetorit të anëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.490Z

Publikohet trileri i filmit për Nëna Terezën (Video)

Ka filluar të shfaqet në kinematë Amerikane filmi që tregon jetën dhe vemrpimtarinë e Nënë Terezës, e cila është e njohur në botë si një grua humaniste, që jetën e saj ia dedikoi të varfërve. Filmi në fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.104Z

Shoqata “Nëna Terezë” ndihmon një familje nga Maqedonia

Gjatë ditës së sotme, Shoqata Humanitare dhe Bamirëse e Kosovës “Nëna Terezë” ka shpërndarë disa ndihma për familjen Osmani, nga Malina e Maqedonisë. Kjo familje është shpërngulur në fshatin Letnicë, Viti, p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.887Z

Shënohet 10 vjetori i Lumturimit të Nënë Terezë

Me rastin e 10 vjetorit të lumturimit të Nënë Terezës dhe 1 mijë e 700 vjetorin e ediktit të Milanos sot në Katedralen Nënë Tereza në Prishtinë u mbajt mesha solemne e prire nga i dërguari special i Papa Franceskut, Francesko Kanalini.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Viti i Nns Terez

N mbshtetje t vendimit t Presidentit t Republiks s Kosovs, Dr. Fatmir Sejdiu, me t cilin viti 2010 shpallet Vit i Nn Terezs, Ministria e Kulturs, Rinis dhe Sportit, prmes Kshillit Organizativ pr shnimin e 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs Gonxhe Bojaxhiut, ka hartuar nj program t ngjeshur t ngjarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.040Z

Gruaja Demokratike vendos kurora lulesh tek shtatorja e Nënës Terezë

“5 shtatori është data kur njerëzimi humb Nënën Terezë, por trashëgimia e saj na obligon që të gjithë të bëjmë më shumë për njerëzit në nevojë” deklaroi kryetarja e Gruas Demokratike të PD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.891Z

Suedi – Nëna Terezë shkrihet në bronz

Suedi -  Astrit Gashi  Sot, në mbarë rruzullin tokësor përkujtohet Nëna Terezë. Kaluan 16 vite pa frymën e saj por gjithëherë me veprën e saj që frymëzon gjithë njerëzimin. Kaluan 10 vite që nga lumturimi i kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama