Rezultate te kerkimit per termin: +Tereza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.239Z

Prezantohet “Memoriali Nënë Tereza”

Projekti i qendrës kulturore dhe muzeale "Memoriali për Nënë Terezën" është prezantuar dje në një ekspozitë të çelur në galerinë FAP, në Akademinë e Arteve nga Fondacioni Kulturor “Nënë Tereza”. "Memoriali ngrihet në shenjë respekti dhe mirënjohje për veprën e humanistes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.166Z

'> Asfaltohet sheshi "Nënë Tereza"

Sheshi "Nene Tereza" do te ketë një pamje të re për disa dite, pasi y'i nënshtrohet asfaltimit te plote. Kreu i bashkise me te madhe ne vend, Edi Rama, ka sqaruar se kjo është faza qe i paraprin shpalljes se një projekti te ri për transforminin e imazhit te sheshit "Nene Tereza". 12 mije m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.435Z

Shenjtërohet Nënë Tereza

Vatikan, Papa Françesku ka nënshkruar dokumentin për ‘Shenjtërimin’ e Nënë Terezës. ‘Shenjtërimi’ i Nënë Terezës kaloi në votim para pak ditësh në Kongresin e Vatikanit, i cili u votua pro nga të gjithë pjesëmarrësit. Ditën e sotme Papa Françesku ratifiko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.740Z

Shtrohet sheshi Nënë Tereza

Bashkia e Tiranës ka nisur asfaltimin e sheshit “Nënë Tereza” në një sipërfaqe prej 12 mijë metër katrorë. Në vite qarkullimi i automjeteve ishte bere i veshtire per shkak te demtimit qe kishin pesuar pllakat me te cilat ishte shtruar sheshi. Sipas bashkise se krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.809Z

Nënë Tereza apo Nëna Terezë

Rubrika/Në gjuhën tonë të bukur: shqip 1.Sot më 19 tetor është Dita e nënë Terezës. Përvjetori i lumnimit dhe i shenjtërimit të saj. Dita e nënë Terezës apo e Nënës Terezë? Zyrtarisht në Tiranë thuhet nënë Tereza. Në Prishtinë, po të lëmë mënjanë ndikimin e Tiranë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.860Z

Biseda e pazbardhurNënë Tereza dheRamiz Alia

TIRANE-Botohet për herë të parë biseda e zbardhur nga takimi kokë më kokë i Nënë Terezës dhe Ramiz Alisë në 4 dhjetor 1990... Profesor Dr. Musa Ahmeti nëpërmjet dokumentave ekskluzive për Gazeta Shqiptare sjell fakte se cfarë biseduan Presidenti i atëhershëm Ramiz Alia dhe Nënë T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.605Z

Simpozium për shenjtoren Nënë Tereza

Me rastin e 100 vjetorit të lindjes së Nënë Terezës është mbajtur një simpozium me titullin "Eja, ji drita ime", në ambientet e universitetit "Zonja e Këshillit të Mirë", në Tiranë. I pranishëm në këtë konferencë ka qenë dhe Presidenti i Konferencës Ipeshkvore të Shqipër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama