Rezultate te kerkimit per termin: +Tereza

Meta: total 1000 / total_found 12016 / time 0.005 / keyword[0] tereza / docs[0] 12016 / hits[0] 18884 /
Nishani, një mijë medalje, e fundit për lazaratasin antifashist
  • 2017-06-23

Nishani, një mijë medalje, e fundit për lazaratasin antifashist

Mesditën e së premtes, kreu i shtetit, ka akorduar dekoratën e 1000 të tij. Ajo i është akorduar Bido Latifit, një personazhi të njohur gjatë pushtimit nazi-fashist, në zonën e Lazaratit. Familjarëve të tij i është dorëzuar titulli Dekorata e Artë e Shqiponjës me motivacionin Udh

No Pic available
  • 2017-06-22

Tirana së shpejti edhe me dy parkime të reja nëntokësore

Pas dy parkimeve nëntokësore në sheshin Skënderbej dhe në Bulevardin e Ri, kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe se së shpejti do të nisë puna edhe për dy parkime të tjera nëntokësore. Bëhet fjalë për një parkim tek 7 xhuxhat dhe një tjetër pranë stadiumit Qemal Stafa

No Pic available
  • 2017-06-22

Mitingu përmbyllës i PS paralizon sot pasdite Tiranën

Për shkak të mbylljes së fushatës elektorale të Subjekti Politik Partia Socialiste, duke filluar nga ora 17:00, deri në përfundim të aktivitetit, do të ketë bllokime të segmenteve rrugorë si më poshtë: – Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nga Kryqëzimi me Bulevardin &

No Pic available
  • 2017-06-22

Mitingu përmbyllës i PS paralizon Tiranën sot pasdite

Partia Socialiste do të zhvillojë sot mitingun përmbyllës në Tiranë. Për zhvillimin e këtij aktiviteti, policia njofton për bllokimin e disa segmenteve rrugore. Duke filluar nga bulevardi Dëshmorët e Kombit Po ashtu do të do të spostohen disa linja urbane.  Njoftimi i policisë Pë

No Pic available
  • 2017-06-22

Bojaxhi: Politika përgjegjëse për problemet në shëndetësi

Nga Qendra Spitalore Universitare Nënë Tereza, themeluesi i SFIDA për Shqipërinë Gjergj Bojaxhi bëri përgjegjës politikën për problemet që has sot shëndetësia. Bojaxhi tha se infermierët dhe mjekët shqiptarë punojnë në kushte të vështira, me pagë të ulët dhe nën presionin e p

No Pic available
  • 2017-06-22

Rama sfidon zërin, mbron reformat e katër viteve në mitingun e Tiranës

Partia Socialiste përmbylli mbrëmjen e sotme në kryeqytet fushatën elektorale. Në luftë me zërin, kryeministri Edi Rama në mitingun në sheshin Nënë Tereza  mori në mbrojtje policinë e shtetit dhe arrritjet përgjatë këtyre katër viteve. Rama kërkoi votën për flamurin kuqezi m

Rama thumbon LSI: Ne jemi krenarë për reformat e koalicionit, po ata çkanë
  • 2017-06-22

Rama thumbon LSI: Ne jemi krenarë për reformat e koalicionit, po ata çkanë

Partia Socialiste mbylli fushatën në Tiranë me një miting madhështor të zhvilluar në sheshin Nënë Tereza. Nën sfondin e mijëra flamujve kuqezi dhe himnit kombëtar,  kryeministri Edi Rama të cilin pas fushatës intensive e kishte tradhtuar zëri, u kërkoi të gjithë të pranishmëve t