Rezultate te kerkimit per termin: +Termetit

Meta: total 491 / total_found 491 / time 0.000 / keyword[0] termetit / docs[0] 491 / hits[0] 739 /
Termet me magnitude 78 te shkalles Rihter ne Japoni
  • 2015-05-30

Termet me magnitude 78 te shkalles Rihter ne Japoni

0 brbr SSSAbrASS brbrJaponia eshte goditur nga nje termet i fuqishem me magnitude 78 te shkalles Rihter Epiqendra e termetit u regjistrua 874 kilometra larg kryeqytetit ne nje thellesi prej 660 km Lekundjet e forta u ndjene ne Tokio sic duket edhe nga kamera te ndryshme te vendosura ne zyra e

Pasojat e termetit ne Nepal 65 te vdekur 2000 te plagosur
  • 2015-05-13

Pasojat e termetit ne Nepal 65 te vdekur 2000 te plagosur

0 brbr SSSAbrASS brbrEkipet e shpetimit vazhdojne te kerkojne per te mbijetuar pas termetit te fundit qe goditi Nepalin Te pakten 65 persona humben jeten dhe rreth 2000 te tjere u plagosen pas lekundjes se forte sizmike prej 73 ballesh e shkalles Rihter qe u ndje te marten ne Indi dhe Bangladeshbrb

Sërish tërmet i fuqishëm në Nepal, 42 të vdekur. Dy viktima në Indi
  • 2015-05-12

Sërish tërmet i fuqishëm në Nepal, 42 të vdekur. Dy viktima në Indi

Të paktën 42 vetë kanë vdekur dhe mbi 1000 kanë mbetur të plagosur nga tërmeti i fundit që goditi Nepalin,  7.3 ballë i shkallës Rihter, disa orë më parë. Autoritetet shtetërore konfirmojnë shifrat që mund të rriten në orët në vazhdim. Ndërkohë, mediat indiane konfirmojnë edh

Alarm per 10 mije viktima ne Nepal
  • 2015-05-03

Alarm per 10 mije viktima ne Nepal

brbrNumri i viktimave ne Nepal mund te arrije ne 10 mije persona Deklarata eshte bere nga autoritetet ne Nepal pas bilancit me te fundit nga pasojat e termetit shkaterrimtar te cilet kane konfirmuar se deri me tani jane gjetur mbi 7 mije trupa ndersa me shume se 14 mije persona te tjere jane lenduar

Nepal gjendja e te mbijetuarve e mjerueshme
  • 2015-05-01

Nepal gjendja e te mbijetuarve e mjerueshme

0 brbr brbrQytetet dhe fshatrat qe ndodheshin prane epiqendres se termetit qe goditi te shtunen e kaluar Nepalin jane shkaterruar plotesisht Kryqi i Kuq raporton se te mbijetuarit jane gjetur ne nje gjendje te mjerueshme Bilanci i viktimave ka arritur ne 6204 te viktima ndersa numerohen 13932 mije

Shpetohet adoleshenti ne Nepal
  • 2015-04-30

Shpetohet adoleshenti ne Nepal

brbrPas foshnjes 4 muajshe edhe nje adoleshent eshte nxjerre i gjalle nga rrenojat ne Nepal Mbijetoi per pese dite nen germadhat e nje pallati 7-katesh ne kryeqytetin Katmandu Trupat e shpetimit punuan gjithe naten per te shpetuar 15-vjecarin Gezimi ishte i papershkrueshem Djali u transportua me b

Operacioni per te mbijetuarit e termetit ne Nepal nxirren te gjalle nga rrenojat pas 5 ditesh
  • 2015-04-30

Operacioni per te mbijetuarit e termetit ne Nepal nxirren te gjalle nga rrenojat pas 5 ditesh

0 brbr SSSAbrASS brbrDy persona nje djale 15 vjecar dhe nje grua u nxorren te gjalle nga rrenojat nga nje ndertese ne Katmandu kryeqytetin e Nepalit pese dite pas termetit te fuqishem qe shkaktoi vdekjen e 5500 personavebrbr brbrFotoja e nje te sapolinduri prej kater muajsh i cili u shpetua nga eki