Rezultate te kerkimit per termin: +Territorit

Meta: total 1000 / total_found 17124 / time 0.008 / keyword[0] territorit / docs[0] 17124 / hits[0] 22888 /
Erdhën plakat e prillit me shi, harrojini ditët me diell deri më
  • 2019-04-08

Erdhën plakat e prillit me shi, harrojini ditët me diell deri më

Rikthehet dimri në mes të pranverës, në një fenomen që përsëritet thuajse çdo vit në Shqipëri. Pas ditëve të nxehta me diell, parashikohet që në këtë fillimjave, i gjithë vendi të goditet nga moti i ftohtë. Rrebeshe shiu do të ketë në pjesën më të madhe të territorit, ndë

No Pic available
  • 2019-04-08

Vetëvendosja e Albin Kurtit regjistrohet në Shqipëri, ja kush është kryetari

Mund ta quajmë një lëvizje të paralajmëruar, pasi ishte analisti Baton Haxhiu ai që e përmendi para disa kohësh në emisionin Open në Top Channel futjen e Vetëvendosjes në jetën politike në Shqipëri. Më 21 shkurt kur komentonte djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto d

No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

Fidanishte droge në Krujë, arrestohen 4 persona; procedohet penalisht edhe kryeplaku
  • 2019-04-05

Fidanishte droge në Krujë, arrestohen 4 persona; procedohet penalisht edhe kryeplaku

Policia ka goditur një rast të kultivimit të lëndëve narkotike në Krujë. Si rezultat i operacionit policor, 4 persona u vunë në pranga, ndërsa kryeplaku i fshatit u procedua në gjendje të lirë. Shtetasit e arrestuar kishin krijuar fidanishte droge, pranë lumit Tërkuzë, në fshatin N

Sekuestrohen drogë dhe armë në Kurbin, 5 në pranga
  • 2019-04-02

Sekuestrohen drogë dhe armë në Kurbin, 5 në pranga

Policia e Kurbinit, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, Forcat e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit dhe FNSH-ja kanë finalizuar operacionin Godull 2019 për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, duke vënë në pranga 5 persona, ndërsa dy të tjerë

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë
  • 2019-03-31

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë

Bandat shqiptare, kryesisht ato që merren me prostitucion dhe trafik droge janë duke vepruar brutalisht për zgjerimin e territorit ku veprojnë në Europë dhe një rast i paprecedentë presioni ndaj një biznesmeni është regjistruar së fundmi në Itali. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se

Butka rikandidon për Drejtor të QKKK-së, në garë dhe tre të tjerë
  • 2019-03-26

Butka rikandidon për Drejtor të QKKK-së, në garë dhe tre të tjerë

Ilir Butka, ish kryetari i Qendrës Kombëtare të Filmit, do të rikandidojë për një mandat të dytë. Bashkë me Butkën, pranë Ministrisë së Kulturës kanë dorëzuar platformat e tyre për këtë post dhe artistët Yllka Gjollesha, Elkjana Gjipali dhe Eduart Makri. Ish drejtori Butka e qua