Rezultate te kerkimit per termin: +Terrori

Total: 2424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.455Z

Terrori helmon mendimin

Terrori ne keto permasa te le pa fjale - pak rendesi ka nese vjen nga e djathta apo e majta nga fundamentalistet e njeres apo tjetres fe nga grupe te organizuara apo autore qe veprojne te vetem. Dhe per nje viktime te terrorizimit thjesht nuk ka rendesi se per cfare idealesh apo ne emer te kujt beh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.369Z

Gjendje terrori

Nga Laura Limani Që nga e shtuna, njerëzit janë zgjuar për të zbuluar që jetojnë në një gjendje të vazhdueshme terrori, në të cilën vdekja e një djali të ri mund të përdoret jo vetëm për të shkaktuar dhimbje, por edhe për të bindur të gjithë qytetarët që nuk ka vend të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.697Z

Terrori

Leximi i ngjarjeve qe prodhuan dy data te janarit 21 dhe 28 kane vetem nje emer terror. Ne te dy datat njerezit ndalen kemben te dalin ne rruge mbyllen dyqanet prinderit priten me frike femijet te ktheheshin nga shkolla per here te dyte ambasada amerikane lajmeron qytetaret e vet te mos dalin ne r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.422Z

Jugu frikësohet nga terrori në Veri

Koretë Presidenti i Koresë së Jugut paralajmëroi se lidhjet me Veriun komunist mund të bëhen më të paqëndrueshme pas rrëzimit të një pushtetari të lartë të familjes sunduese. Presidentja Park Geun-hye tha se Veriu po kryente një sundim përmes terrorit, pas lajmit të zhdukjes së Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.065Z

Baze: Sistem terrori kunder te vertetes

Gazetari Mero Baze ka denoncuar “regjimin mediatik” qe ndodhet ne Shqiperi, pas dhunes se ushtruar ndaj tij mbremjen e djeshme. Duke folur ne “Zerin e Amerikes”, Baze theksoi se ne vend eshte “krijuar nje sistem terrori per ata qe duan te thone te verteten&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.066Z

Baze: Sistem terrori kundër të vërtetës

Gazetari Mero Baze në një intervistë për "Zërin e Amerikës" ka theksuar se në Shqipëri është krijuar një sistem terrori për ata që duan të thonë të vërtetën. "Shqipëria është kthyer në një vend të traumatizuar nga lidhjet e politikës me krimin. Në krahasim m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.964Z

Terrori: Përse tigrat indianë po vrasin njerëz?

Rreth 1700 tigra kanë mbetur në pjesët e egra të Indisë. Në pesë javët e shkuara, 17 njerëz në katër shtete janë vrarë nga tigrat Në vendin që është shtëpi e popullatës më të madhe të tigrave në botë, pak gjëra e lëkundin mendimin e publikut më shumë se një njeringr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama