Rezultate te kerkimit per termin: +Terroristt

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Talebanët sulmojnë dy xhami, 50 viktima

Rikthehet ankthi i sulmeve terroriste n Pakistan. Nj grup militantsh t armatosur deri n dhmb me eksploziv jan futur n dy xhami n qytetin e Lahores, duke qlluar mbi turmat me arm automatike dhe Granada. N xhami ndodheshin afro 2000 besimtar q ishin mbledhur pr lutjen e s premtes. 30 prej tyre u vran,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

Katër të vdekur në një atentat vetëvrasës në Pakistan

4 t vdekur, mes tyre nj fmij dhe 13 t plagosur. sht ky bilanci i viktimave si pasoj e nj sulmi kamikaz n nj stacion policie n pjesn veriperndimore t Pakistanit. Shprthimi shkaktoi dme edhe n nj xhami. Dyshohet se autor jan militant islamist t organiztas terroriste Al Kaeda. Q nga tetori qeveria n ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Athinë, shpërthim pranë zyrave të emigracionit

Nj bomb e fuqishme shpertheu pasditen e s shtuns pran zyrave t emigracionit n Athin q ndodhen n rrugn “Petro Rali”. Sipas policis greke, mekanizmi shprthyes ishte i prbr nga t paktn 5 kg dinamit, t lidhura me kapsoll dhe sahat, e cila ishte e vendosur n nj qese plastike. Ai is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Luftë terrorit - Strategji e re e Komisionit të BE-së

Komisarja e BE-s pr Punt e Brendshme Cecilia Malmstrom pati fillimisht nj lajm t mir: numri i prgjithshm i sulmeve terroriste n Evrop ka rn. Por terroristt po ndryshojn taktikn dhe pjesrisht atentatet vetm se marrin forma t tjera m t larmishme. Prve ksaj sot sht shtuar terrorizmi q e ka burimin ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Sekretet e spiunazhit të kohëve moderne

Edhe pse kan kaluar shum vite nga prfundimi i Lufts s Ftoht, vende t ndryshme vazhdojn q t drgojn agjent t fsheht npr bot, pr t marr informacion. Por korporatat, terroristt dhe hetuesit privat jan gjithashtu pjes e bots misterioze e shpesh t errt t spiunazhit Zbulimi i befasishm dhe shum i zhurmshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Krimi i organizuar dhe terrorizmi

Krimi i organizuar sht krimi q realizohet me m shum se nj person, me periudh t gjat ose me periudh t paprcaktuar, i cili prdor infrastrukturn profesionale ose infrastrukturn ligjore q i prngjan biznesit, ose prdorimit t mjeteve t detyrimit apo t krcnimit, t influencs politike apo ekonomike. sht prfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Ligji, ushtarët mund ti përdorin armët pa paralajmërim

Ministria e Mbrojtjes kërkon ndryshim urgjent, në korrik nisen trupat drejt Afganistanit Ligji shqiptar i 1998-s detyron nj ushtarak q para se t kaloj n prdorimin e armve t paralajmroj “kundrshtarin” dhe t’i krkoj t dorzohet, duke i brtitur. Kshtu nj komando s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama