Rezultate te kerkimit per termin: +Testime

Meta: total 581 / total_found 581 / time 0.000 / keyword[0] testime / docs[0] 581 / hits[0] 657 /
Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut
  • 2019-03-19

Koreja e Veriut, misteret dhe komplotet në ambasadat e Kim Jongut

Malajzianët refuzojnë të lirojnë Doan Thi Huong, krimineli i dytë vietnamez i krimit Kim Jong-nam. Të gjitha fazat e komplotit Nuk ka vetëm fotografi satelitore të lëvizjeve në zonat e raketave të Koresë së Veriut për të alarmuar inteligjencën perëndimore. Një enigmë tjetër përf

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga
  • 2019-02-25

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga

Koreja Veriore mund të bëhet fuqi e madhe ekonomike nëse heq dorë nga armët bërthamore, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Ai ka shtuar në një postim në Twitter se ky komb ka potencial për rritje më të shpejtë sesa secili komb tjetër. Komentet e tij kanë ardhur vetëm disa

Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s
  • 2019-01-31

Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s

Shqipëria, për herë të parë në historinë e futbollit, këtë vit do ketë dhe një gjyqtare me stemën e FIFA-s. Bëhet fjalë për Emanuela Rustën, arbitre e talentuar nga Kolegjiumi i Elbasanit, që ka thyer barrierat dhe do të përfaqësojë futbollin shqiptar në arenën ndërkombëtare

No Pic available
  • 2019-01-10

Kim Jong-un merr mbështetjen e Kinës për samitin me Trump

Pas një vizite të papritur në Kinë, lideri Koresë së Veriut, Kim Jong-un është larguar me përkrahje nga ky shtet për mbajtjen e një samiti të dytë me presidentin amerikan, Donald Trump. Presidenti kinez, Xi Jinping ka thënë se shpreson që të dy liderët të takohen me njëri-tjetri

MSH: Teste falas për kategoritë në rrezik nga virusi HIV
  • 2018-12-01

MSH: Teste falas për kategoritë në rrezik nga virusi HIV

Sot është përvjetori i 30 i Ditës Botërore kundër HIV/AIDS. Në Ditën Botërore kundër SIDA-s, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale organizoi në mbrëmje aktivitetin në sheshin Skënderbej për të rritur ndërgjegjësimin për diagnostikimin e hershëm të virusit HIV. Të d

Rusia i përgjigjet stërvitjeve të NATO-s me testime raketore
  • 2018-10-31

Rusia i përgjigjet stërvitjeve të NATO-s me testime raketore

Rusia planifikon të kryejë testime të reja raketore në Norvegji këtë javë, në zonën ku NATO-ja është duke kryer stërvitjet më të mëdha ushtarake prej përfundimit të Luftës së Ftohtë, një hap që është cilësuar si përshkallëzim i tensioneve në Veri të Largët. Ne jemi njof

Norvegji, gati stërvitja më e madhe ushtarake e NATO-s (Foto)
  • 2018-10-25

Norvegji, gati stërvitja më e madhe ushtarake e NATO-s (Foto)

Janë rreth 50 mijë ushtarë, nga 31 vende, që marrin pjesë në “Trident Juncture” në Norvegji, stërvitja më e madhe ushtarake e NATO-s që nga fundi i Luftës së Ftohtë. Janë të paktën 10 mijë automjete të përfshira në testime, së bashku me 250 avionë dhe 60 anije, duke