Rezultate te kerkimit per termin: +Tetov

Meta: total 1000 / total_found 2718 / time 0.001 / keyword[0] tetov / docs[0] 2718 / hits[0] 5119 /
No Pic available
  • 2017-06-12

Ahmeti dhe Thaçi të bashkuar për çështjet që prekin shqiptarët

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i PDSH-së Menduh Thaçi zhvilluan të dielën një takim kokë më kokë në një nga restorantet e Tetovës. Në përfundim të takimit, ata thanë se kanë për qellim që të bashkëpunojnë për çështjet që i prekin dhe shqetësojnë shqiptarët. Mbetet që e

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

No Pic available
  • 2017-06-01

Shpresë e kotë me maqedonasit

Talat Xhaferri kaloi një kohë jo të pakët plot shqetësime meqënëse zgjedhja e tij kryekuvendar nuk u pëlqeu maqedonasve në shtetin e tyre. Koha e pakët dhe shqetësimet e plota janë dëshmia më e pandryshueshme se sa të kota janë shpresat për një shkueshmëri së paku fqinjësore të

Xhemajli emigron drejt Kanadasë: Ishte koha të ndryshoja
  • 2017-05-10

Xhemajli emigron drejt Kanadasë: Ishte koha të ndryshoja

Blerim Xhemajli nis një eksperiencë të re larg kontinentit europian. Ashtu si shumë yje të futbollit, mesfushori me origjinë shqiptare zgjedh ti konsumojë vitet e fundit të karrierës në një kampionat më pak impenjativ si Major League Soccer. 31-vjeçari i lindur në Tetovë është bashk

No Pic available
  • 2017-05-06

Vritet kryetari i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi

Kryetari i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi është vrarë me armë pas një konfrontimi verbal ic ili më pas u përshkallëzua në përleshje me armë zjarri. Lajmin për vdekjen e Idrizit për Alsat e konfirmuan burime nga spitali i Tetovës. Alsat jo zyrtarisht mëson se ajo që filloi si z

No Pic available
  • 2017-05-06

Ziadin Sela del nga spitali, pritet me duartrokitje

Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela ka lënë sot spitalin e Tetovës aty ku po mjekohej prej disa ditësh pas lëndimeve që mori nga turma e dhunshme që një javë më parë në Kuvendin e Maqedonisë, shjkruan Alsat. Sela disa ditë do të qëndrojë në shtëpi dhe më pas sipas paralajmërimeve do

No Pic available
  • 2017-05-02

Xhaferi pritet ti dërgojë letër Ivanovit për mandatin qeveritar

Kryetari i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, pritet që t`i dërgojë letër zyrtare presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov, me të cilën do të ti kërkohet që ti dorëzojë Zoran Zaevit mandatin për formimit e qeverisë së re. Situata duket se është komplikuar pasi organet