Rezultate te kerkimit per termin: +Teuta +Kurti

Meta: total 214 / total_found 214 / time 0.000 / keyword[0] teuta / docs[0] 8067 / hits[0] 15477 / keyword[1] kurti / docs[1] 6633 / hits[1] 15232 /
No Pic available
  • 2018-09-27

Një shfaqje për raportet mes nuses dhe vjehrrës

Teatri Teuta nga qyteti i Ulqinit do të sjellë në skenën e re arTurbina shfaqjen NANA Një familje jeton në kushte jo të mira ekonomike, por pavarësisht varfërisë, nënë e bir kanë një jetë të lumtur. Situata në familje ndryshon, kur në mesin e tyre ndërhyn një personazh i tretë,

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Nderi i Vlorës, Leli dorëzon titullin për Benjamin Feratin

Sakrifica vetëmohuese e 24 vjeçarit nga Tetova, Benjamin Ferati, i cili humbi jetën në detin e  trazuar të Portonovës në përpjekje për të shpëtuar dy vajza nga mbytja, është vlerësuar me titullin “Nderi i Vlorës”. Titulli u dorëzua nga kryebashkiaku i Vlorës, Dritan

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Finalizohet operacioni Motorri 1 3 persona ne pranga
  • 2016-09-25

Finalizohet operacioni Motorri 1 3 persona ne pranga

Finalizohet me sukses operacioni Motorri 1 ne Tirane ku kane rene ne pranga 3 persona te cilet akuzohen per vjedhje pervetesim parash apo mallrash qe rridhnin nga vepra penale ose veprimtari kriminalebr br Gjate dites se sotme specialistet e Komisariatit te Policise Nr 4 dhe Nr 5 bene te mundur fi

No Pic available
  • 2016-09-25

Raimonda Moisiu rizgjidhet kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Raimonda Moisiu u rizgjodh kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, nën/kryetar Vlashi Fili, sekretare- Dr.Yllka Filipi, President- Adnan Mehmeti. Nga Dr. Yllka FILIPI O, kurrë mos u lodh për ndihmën që i jep atdheut! 15 vite më parë, emigrantë krijues të ardhur nga të

Tiranë, arrestohen hajdutët e motorëve
  • 2016-09-24

Tiranë, arrestohen hajdutët e motorëve

Tre persona janë arrestuar nga policia e kryeqytetit dhe dy të tjëerë janë shpallur në kërkim me akuzën e vjedhjes dhe të përvetësimit të parave ose mallrave që rrjedhin nga veprimetari kriminale. Në kuadër të operacionit të koduar Motori 1 u arresuan Artan Muça 41 vjeç nga Tirana