Rezultate te kerkimit per termin: +Teuta

Total: 8052
  • 2020-09-15T14:05:04.863Z

Kupa, Vllaznia – Teuta

www.albania-sport.com - Teuta fitoi 1-0 në “Niko Dovana” (gol i Vilës) në raundin e dytë të edicionit të kaluar, por ishte Vllaznia ajo që përmbysi shifrat në ndeshjen e kthimit në “Loro Boriçi”, duke fituar 3-1 (Shtubina, Dhëmbi, Smajli) e duke kaluar shkodranët në çerekfi

• 2020-09-15T14:05:02.617Z

Kupa, Teuta - Vllaznia

Edicioni i 58-të i Kupës së Shqipërisë do të startojë aktin e parafundit, gjysmëfinalet, ku në katërshen më të mirë të sezonit 2008-2009 bëjnë pjesë katër skuadra rrethesh të çiftuar në dy dyshe shumë interensante: Teuta-Vllaznia (gjykon arbitri i FIFA-s, Lorenc Jemini) dhe B

• 2020-09-15T14:06:19.776Z

Martohet Teuta Kurti

Nga Express më 06 shtator 2011 në ora 09:24 Teuta Kurti i ka dhënë fund beqarisë këtë fillim javë. Teuta Kurti, e cila thuajse një vit më parë lidhi kurorë më Dardanin, djalin që i ka vjedhur zemrën është shumë afër ditës së madhe të dasmës. Kështu këngëtarja këtë fu

• 2020-09-15T14:05:25.402Z

Miqësore, Shkumbini – Teuta 3-1

Shkumbini fitoi 3-1 miqësoren me Teutën. Takimi u zhvillua në Strugë të Maqedonisë. Golat për formacionin peqinas u shënuan nga Mujdragiç, Nora dhe Mancaku. Për Teutën e Edi Martinit realizoi Tafili. MIQËSORET E TEUTËS Teuta-Bylis 2-0 Teuta-Apolonia 3-0 Vllaznimi-Teuta 1-3 Teuta-

• 2020-09-15T14:02:42.414Z

Teuta, “bis” me vlonjatët

Teuta regjistroi një fitore me shumë vlerë në përballjen e javës së 15 me Flamurtarin, që pesë minutat e fundit i luajti me dhjetë lojtarë, pas veprimeve antisportive të sulmuesit me ngjyrë Ricard. Nigeriani iu kundërpërgjigj në mënyrën më të shëmtuar ndërhyrjes së gabuar të

• 2020-09-15T14:02:43.303Z

Java 14/ Bilanci Teuta-Elbasani

Teuta-Elbasani 8.12.2007, ora 14:00 Stadiumi: "Niko Dovana", Durrës Gjyqtarë: T.Latifi, L.Mustafaraj-M.Dervishi Bilanci: 122 ndeshje; 40 fitore Teuta, 28 barazime, 54 fitore Elbasani. Golat: 125-124. Faza e parë: Elbasani-Teuta 1-0

• 2020-09-15T14:02:43.308Z

Java 16/ Bilanci Teuta-Partizani

Teuta-Partizani Gjyqtarë: Sh.Guce, L.Mustafaraj-A.Pregja Bilanci midis dy ekipeve: 120 ndeshje; 24 fitore Teuta, 34 barazime, 62 fitore Partizani. Golat: 93-209 Faza e parë Java 5, 29 shtator Partizani-Teuta 4-0 Golat: Gjergji Muzaka 37pen, Bledi Shkembi 77, Elis Bakaj 85, Tefik Osmani 89