Rezultate te kerkimit per termin: +Thai

Meta: total 237 / total_found 237 / time 0.000 / keyword[0] thai / docs[0] 237 / hits[0] 471 /
11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)
  • 2019-02-22

11 femrat më të pasura në botën e teknologjisë (Foto)

Në listën e miliardereve që kanë arritur sukses falë industrisë së teknologjisë ka emra shumë të famshëm dhe të tjerë pothuajse të panjohur. Laurene Powell Jobs Edhe në botën e teknologjisë numri i grave miliardere është shumë më i ulët se ai i burrave. Kjo konfirmohet nga rend

Bangkoku, qyteti i një mijë ngjyrave në Tajlandë (Foto)
  • 2019-01-11

Bangkoku, qyteti i një mijë ngjyrave në Tajlandë (Foto)

Bëhet fjalë për një destinacion interesant dhe plot dinamizëm Bangkok është thelbi i Tajlandës dhe është edhe kryeqyteti i saj. Nga një port i vogël tregtar është bërë një nga qytetet më dinamike dhe me ndikim në Azinë Juglindore. Qyteti ka rreth 10 milionë banorë,dhe falë zhv

Tajlandë, 18-vjeçarja saudite strehohet në hotel nga frika e familjes
  • 2019-01-07

Tajlandë, 18-vjeçarja saudite strehohet në hotel nga frika e familjes

Një vajzë 18-vjeçare saudite është ndaluar në aeroportin e Bangkokut, në Tajlandë ndërsa kërkonte të arratisej nga familja e saj me një avion për në Australi. Rafah Mohammed Al-Qunun, emir i vajzës, do të kërkojë azil dhe druhet mund ta vrasin nëse detyrohet të kthehet në Rijad,

Tajlandë, i mituri 13 vjeç vdes në ring në ndeshjen e 170-të
  • 2018-11-15

Tajlandë, i mituri 13 vjeç vdes në ring në ndeshjen e 170-të

Ai ishte 13 vjeç dhe luftonte që nga mosha 8-vjeçare. Në Tajlandë, konsiderohej kampion i Muay Thai, një art luftarak i njohur gjithashtu si boksi tajlandez. Anucha Thasako vdiq në ring, ndërsa zhvillonte ndeshjen e tij të 170-të të bamirëse në një qytet afër Bangkok. I goditur nga nj

Ibra pret fëmijët e shpellës: Jeni ekipi më i fortë në botë
  • 2018-10-16

Ibra pret fëmijët e shpellës: Jeni ekipi më i fortë në botë

Një gjest i bukur, si një kampion, i krahasueshëm me një goditjeje me thembër ose një rrotullim nga jashtë zonës. Zlatan Ibrahimovic ka kërkuar ti bëjë një surprizë skuadrës Wild Boars”, dymbëdhjetë djemtë të cilët, nga 23 qershori deri më 10 korrik, u bllokuan në një shp

Djemtë e shpellës u droguan gjatë zhytjes. Dalin pamjet nga spitali (Video)
  • 2018-07-11

Djemtë e shpellës u droguan gjatë zhytjes. Dalin pamjet nga spitali (Video)

U deshën thuajse tre ditë që të 12-të djemtë e ngecur në shpellën Tham Luang, të nxirreshin shëndoshë e mirë prej andej në një operacion të zhytësve ekspertë tajlandezë dhe atyre të huaj. Dhe teksa operacioni u mbyll me sukses, nga spitali ku po kurohen vijnë edhe fotot e para t

No Pic available
  • 2018-07-07

Djemtë e bllokuar në shpellë letër prindërve: Mos u shqetësoni, jemi të fortë

Djemtë tajlandezë, të bllokuar prej dy javësh në një shpellë kanë shkruar një letër për prindërit e tyre. Në letër ndër të tjera ata shkruajnë: Mos u shqetësoni… ne jemi të gjithë të fortë. Shënimet e tyre përfshijnë ndër të tjera edhe kërkesa për ushqim, përfshi