Rezultate te kerkimit per termin: +Thait

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] thait / docs[0] 28 / hits[0] 42 /
Një seri shpërthimesh me bombë në destinacionet turistike, 4 të vdekur
  • 2016-08-12

Një seri shpërthimesh me bombë në destinacionet turistike, 4 të vdekur

Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një seri shpërthimesh të koordinuara në të gjithë destinacionet turistike në Tajlandë. Vizitorët e huaj ikën të tmerruar pasi dy shpërthimet e parë goditi një rrugë të mbipopulluar të qytetit bregdet

4 shpërthime të njëpasnjëshme me bombë në Tailandë (FOTO)
  • 2016-08-12

4 shpërthime të njëpasnjëshme me bombë në Tailandë (FOTO)

4 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur  eshte bilanci në një seri shpërthimesh të koordinuara në të gjithë destinacionet turistike në Tajlandë. Vizitorët e huaj ikën të tmerruar pasi dy shpërthimet e parë goditi një rrugë të mbipopulluar të qytetit bregdetar të Hua Hin gjatë n

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe snajperist rreth godins parlamentare, gazlotsjellsi i opozits n salln plenare dhe rrugt e mbushura me protestues q duan ta parandalojn kt zgjedhje. Kt imazh ofroi Kosova n ditn q Hashim Thaç

No Pic available
  • 2016-02-27

Deutesche Welle: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe

No Pic available
  • 2014-01-08

Pagjumësi, prej 1973-it, rasti i habitshëm i 71-vjeçarit

VIETNAM - Dyzet vjet më parë, Thai Ngoc kaloi një temperaturë të lartë dhe që prej asaj kohe, ai nuk ka vënë gjumë në sy. Ky është rasti i çuditshëm i një fermeri nga Vietnami, i lindur më 1942, i cili ka ndezur interesin e komunitetit shkencor. Disa ekspertë e shpjegojnë me an

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe
  • 2010-09-01

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka zhvilluar nj bised telefonike me Ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Bashkuar, William Hague, ku sht prqendruar tek hapat q po ndrmarrin institucionet e Kosovs n koordinim me partnert ndrkombtar n prag t mbledhjes s Asambles s Prgjithshme t OKB-s. Nd