Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci +Fuqizim

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] thaci / docs[0] 6011 / hits[0] 12459 / keyword[1] fuqizim / docs[1] 557 / hits[1] 608 /
Thaci Fuqizim shkembimeve tregtare Kosove- Shqiperi
  • 2016-11-15

Thaci Fuqizim shkembimeve tregtare Kosove- Shqiperi

Transmetuar me 15112016 - 1204 Prishtine 15 nentor 2016 NOAal- Presidenti i Kosoves Hashim Thaci priti sot ne takim kryetaren e Bashkise se Sarandes Florjana Koka se bashku me ambasadorin e Shqiperise Qemal Minxhozin si dhe nje grup te perfaqesuesve te bizne

Marreveshja me Serbine opozita kunder
  • 2011-12-03

Marreveshja me Serbine opozita kunder

Vetëm pak orë pasi Kosova dhe ai i Serbia arritën marrëveshje për Menaxhimin e Integruar të Kufirit”, subjektet politike opozitare kanë kundërshtuar me deklarata të fuqishme. Në Lev

No Pic available
  • 2011-04-23

Rendi i mbrapshte i gjerave

Rritje e mundesive. Mbeshtetje e vazhdueshme. Avancim i bashkepunimit. Bashkerenditje e mbeshtetjeve. Krijim i mekanizmave. Intensifikim i aktiviteteve. Ngritje e nivelit. Perforcim i kapaciteteve. Ristrukturim i sektoreve. Zgjerim i sherbimeve. Funksionalizim i plote. Shtim i perkujdesjes. Fuqizim

No Pic available
  • 2011-03-14

Brovina cmim poetik ne Kumanove

Me 11 mars 2011 u mbajt ne Kumanove te Maqedonise aktiviteti Takimet Poetike te Karadakut. Ky eshte nje aktivitet i pervitshem qe mbahet ne pervjetorin e demostratave se studenteve dhe popullit te Prishtines te vitit 1981 ku u shpreh publikisht vullneti i popullit te Kosoves per Republike dhe Pava

Voton Thaci Vote per Kosoven Europiane
  • 2010-12-12

Voton Thaci Vote per Kosoven Europiane

Vote per Kosoven europiane liberalizimin e vizave anetaresimin ne BE NATO e OKB por edhe vote per rritjen e mireqenies sociale keshtu e ka vleresuar kryetari i PDK-se Hashim Thaci procesin e sotem zgjedhor. Ne e transmetuam direkt kete deklarate si edhe momentin kur ai votoi por e risjellim dhe njeh

ThaciPranimi Rezolutes nga Serbia tregon dorezim te saj
  • 2010-09-13

ThaciPranimi Rezolutes nga Serbia tregon dorezim te saj

Terheqja nga propozimi i rezolutes se saj nga ana e Serbise ka qene nje dorezim humbje qe ne fillim para se te hyje ne beteje. Keshtu eshte shprehur kryeministri Hashim Thaci me tu kthyer nga qendrimi disa ditesh ne SHBA ne seline e OKB-se dhe vizites zyrtare ne Katar. Ne nje konference per media

No Pic available
  • 2010-09-13

Thaci Rezoluta konfirmon shtetin e pavarur te Kosoves

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se rezoluta e Asamblese se Pergjithshme te Kombeve te Bashkuara paraqet konfirmim te plote per shtetin e pavarur dhe sovran te Kosoves dhe se ajo do te hape nje kapitull te ri per Kosoven dhe Serbine ne rrugen e integrimeve evropiane. Ne nje konferen