Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Meta: total 1000 / total_found 6011 / time 0.003 / keyword[0] thaci / docs[0] 6011 / hits[0] 12459 /
DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?
  • 2019-01-02

DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?

Viti 2019 do të jetë vit i hapjes së kufirit Kosovë-Shqipëri, por edhe vit i arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë fjali të publikuar në rrjetin e tij social, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u drejtohet qytetarëve të Kosovës në fillim të vitit 2019,

Liderët botërorë në Paris, Macron: Të bashkohemi për të luftuar për paqen
  • 2018-11-11

Liderët botërorë në Paris, Macron: Të bashkohemi për të luftuar për paqen

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mirëpritur rreth 70 liderë botërorë sot në Paris, të cilët morën pjesë ceremoninë për të shënuar 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Armëpushimi hyri në fuqi më 11 nëntor, 1918, duke i dhënë fund kështu luftës ka

No Pic available
  • 2017-07-22

Dy deputetë tradhëtojnë LDK-në

Dy deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Astrit Haraçija dhe Dardan Gashi, me sa duket kanë rënë dakord që të mbëshesin krijimin e qeverisë me Kryeministër Ramush Haradinajn, një vendim që është kritikuar ashpër nga kreu i LDK-së, Isa Mustafa. Ky i fundit, ndërsa i ka quajtu

No Pic available
  • 2017-06-03

Thaçi flet shqip në TV serb: Beogradi të largohet nga miti për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia duhet të largohet nga miti për Kosovën dhe të shikojë nga e ardhmja. Në një intervistë me televizionin serb N1 Info, Thaçi deklaroi se edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e di se Kosova është e pavarur dhe sovrane. Thaci

No Pic available
  • 2017-05-21

Prekëse, Bardhyl Metaj dhe Adelina Thaci rrëfehen për luftën me kancerin

Deputeti kosovar, Bardhyl Metaj u diagnostikua para disa kohësh për sëmundjen e rëndë të kancerit dhe së bashku me këngëtaren Adelina Thaci kanë rrëfyer për këtë luftë, në një intervistë për emisionin Prive. Unë kam vënë re simptoma diku 3-4 muaj para se të kem diagnozë. E ka

No Pic available
  • 2017-05-12

Thaçi: Serbia ka plan për ndarjen e Kosovës, por ai moment sdo të vijë kurrë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se dialogu në mes Prishtinës dhe Beogradit nuk është i lehtë. Ai ka shtuar se dialogu nuk ka alternativë, deri në njohjen nga Serbia për shtetin e Kosovës. Këto komente, Thaçi i ka bërë gjatë një interviste për të përjavshmen kroate Nac

Lirohet ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj: Shqiptarët fituan
  • 2017-04-27

Lirohet ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj: Shqiptarët fituan

Ka ardhur vendimi i shumëpritur nga Gjykata e Colmarit në Francë  e cila ka liruar ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, duke refuzuar kërkesën e Serbisë për ekstradim. Seanca zgjati vetëm pak minuta, paraditen e sotme, ndërsa vetë Haradinaj tha se kjo është një fitore nda