Rezultate te kerkimit per termin: +Thacit

Total: 1056
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.457Z

Vucic kercenon me arrestimin e Thacit

brbrKryeministri serb Aleksander Vucic kercenon te arrestoje numrin dy te qeverise se Kosoves Hashim Thaci nese viziton Beogradin Shefi i qeverise serbe sqaroi se ndaj Thacit eshte ne fuqi nje flere-arresti per veprimtari kunder shtetit serb dhe autoritetet do te veprojne sipas ligjit nese ai prek t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.406Z

Gjuric reagon per viziten e Thacit

brbrVizita e pritshme ne Serbi e numrit dy te qeverise se Kosoves Hashim Thaci vazhdon te shkaktoje reagimeve te zyrtareve te larte serbe Kreu i zyres per Kosoven Marko Gjuric sqaroi se Thaci nuk ka kerkuar zyrtarisht leje per te vizituar kryeqytetin serb ndersa takimi ku ka konfirmuar pjesemarrjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.842Z

Mocioni PDK kunder Thacit

Mocioni i mosbesimit ndaj qeverise se Kosoves mund te deshtoje nese ai nuk mbeshtetet nga deputetet e partise se vete kryeministrit Hashim Thaci. Aleanca per Ardhmerine e Kosoves ka deklaruar voten kunder mocionit ndersa Lidhja Demokratike e Kosoves do te abstenoje.Si mister Bini qe i der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.959Z

Mustafa mbron zgjedhjet e Thacit

brbrMe zgjedhjen e Hashim Thacit President eshte shmangur mbajtja e zgjedhjeve te reja qe do ta conin vendin ne anarki Keshtu eshte shprehur Kryeministri i Kosoves Isa Mustafa gjate forumit te nivelit te larte Siguria e furnizimi me energji elektrike ne Kosove lidhur me zgjedhjen e kreut te shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.725Z

Ne emer te Hashim Thacit

Transmetuar me 18092014 - 2128 Nga Armand Shkullakubr br Partite opozitare ne Kosove e mbeshteten te gjithe fushaten e tyre zgjedhore ne nevojen e largimit te Hashim Thacit nga pushteti Po ne emer te largimit te Hashim Thacit pas humbjes se seciles parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.240Z

Kosove zgjedhja e Hashim Thacit e ligjshme

brbrGjykata Kushtetuese e Kosoves ka rrezuar kerkesen e opozites ne Maqedoni duke njohur ligjshmerine ne proceduren e zgjedhjes se Hashim Thacit si President i vendit gjate votimit te 26 shkurtit ne Parlament Ne vendimin e publikuar ne faqen zyrtare ne internet trupa e gjyqtareve thekson se kerkesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.514Z

Vizita e Thacit ne Beograd

Transmetuar me 19042015 - 2124 Nga Fehmi Ramabr br Kur lufta vetem sa dilte ne horizontet e kufijve Jugosllave Kroacia ishte ajo qe mori timonin e kundervenies se agresorit dhe me mjeta te tjera pervec atyre demokratike Stefan Mesic pati deklaruar atebote

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama