Rezultate te kerkimit per termin: +Thai

Meta: total 226 / total_found 226 / time 0.000 / keyword[0] thai / docs[0] 226 / hits[0] 456 /
No Pic available
  • 2017-06-10

Foto të mbretit në Facebook, dënohet me 70 vite burg

Një burrë në Tajlandë është dënuar me 35 vite burg për postimet në Facebook që konsiderohen fyerje për familjen mbretërore. Dënimi është një nga më të ashprit të regjistruara ndonjëherë për një vepër të tillë. Burri i identifikuar si Vichai Thepwong, 34 vjeç, u deklarua fa

No Pic available
  • 2017-05-03

Eurodeputetja Fajon: Pjesëmarrja e PD në zgjedhje sjell stabilitet afatgjatë

Eurodeputetja Tanja Fajon thotë gjatë një interviste për DW, se bojkoti i Parlamentit nga ana e opozitës në Shqipëri është tejet shqetësuese. Ajo thotë se oferta e paraqitur nga eurodeputeti dhe zv/Presidenti i PPE-së, McAllister është balancuese. Fajon shprehet se pjesëmarrja e opozi

Tanja Fajon: Ka ende hapësira që opozita në Shqipëri të marrë pjesë në zgjedhje
  • 2017-05-03

Tanja Fajon: Ka ende hapësira që opozita në Shqipëri të marrë pjesë në zgjedhje

BE-ja do të ndërmarrë veprime të forta për të siguruar që në Ballkanin Perëndimor nuk do të ketë incidente të dhunshme si në Maqedoni. A ka gjasa që kriza që po shfaq demokracia në Shqipëri por edhe në Maqedoni dhe Kosovë, të nxisë veprime të forta nga ana e  BE-së dhe Parlam

Dy disidente denohen me 12 vite burg per nxitje te nje 8220revolucioni demokratik8221 ne Vietnam
  • 2016-12-17

Dy disidente denohen me 12 vite burg per nxitje te nje 8220revolucioni demokratik8221 ne Vietnam

var fbShare url httpvizionplusaldy-disidente-denohen-me-12-vite-burg-per-nxitje-te-nje-revolucioni-demokratik-ne-vietnamsize largebrbrNje gjykate vietnameze denoi sot dy militante me 12 dhe 13 vite burg per nxitjen e nje revolucioni demokratik  ne kete shtet komunist nje partiak bene te ditur av

Pamje të tmerrshme, Pitoni gjigant fut në “kthetra” qenin |FOTO- VIDEO
  • 2016-10-08

Pamje të tmerrshme, Pitoni gjigant fut në “kthetra” qenin |FOTO- VIDEO

Transmetuar më 07.10.2016 - 19:19 Pronari i një qeni në Tajlandë u trondit kur u zgjua dhe pa se kafsha e tij e dashur ishte duke u gëlltitur nga një gjarpër i madh. Klomphan Khiewwan, që jeton në qendër të provincës

No Pic available
  • 2016-10-07

Pitoni gjigant fut në kthetra qenin!

Pronari i një qeni mbeti i shokuar kur në banesën e tij nuk gjeti kafshën. Qeni ishte përpirë nga një piton 6 metra i gjatë. Videoja është filmuar në provincën qendrore Thai të Pathum Thani në Tajlandë. Pronari pa në katin e poshtëm rreth orës 3 të mëngjesit gjarprin që kishte m

Restaurimi i Budës gjigande në Tailandë
  • 2016-09-21

Restaurimi i Budës gjigande në Tailandë

Një statujë gjigande e artë e Budës po restaurohet së fundnmi në Tailandë. Kjo statujë gjendet në një tempull budis të quajtur Vat Phranon Laem Pho, në ishullin KoYo, në pjesën lindore të Tailandës. Tempuj të shumtë budistë dhe statuja të mëdha të Budas janë ndër atraksionet