Rezultate te kerkimit per termin: +Thanasi +Vasil

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] thanasi / docs[0] 370 / hits[0] 561 / keyword[1] vasil / docs[1] 4915 / hits[1] 7356 /
No Pic available
  • 2017-04-15

Hamit Ceka, një figurë që plotëson mozaikun shoqëror të qytetit të Memaliajt

Edmond Ismailati Si në çdo vend tjetër, edhe Memaliaj ka patur individë që shquheshin në fusha të ndryshme të jetës si ajo e punës, letërsisë, kulturës dhe e sporteve, por edhe në disa sporte dhe lojra të pa legalizuara nga FSHF-ja siç ishte ajo e lojës së tavllës. Midis shumë lo

No Pic available
  • 2017-02-02

Përshtypje të pashlyeshme nga takimi me Mato Matën

– Kalojnë minatorët, hiqni kapelen!, Xhevahir Spahiu – Nga Edmond Ismailati Memaliaj është qyteti i banuar kryesisht nga familjet e minatorëve dhe punëtorëve që përlesheshin çdo ditë me thellësitë e nëntokës, si heronj të vërtetë. Disa prej këtyre heronjëve të nënto

Dëshmitë e 8 femrave të vuajteve të tmerrshme në kampet komuniste dhe si survejoheshin nga Sigurimi i Shtetit
  • 2015-12-03

Dëshmitë e 8 femrave të vuajteve të tmerrshme në kampet komuniste dhe si survejoheshin nga Sigurimi i Shtetit

Qendra e Traumës dhe Rehabilitimit ka të regjistruara në arkivat e saj dëshmi të gjallë nga krimet e diktaturës. Ish-të përndjekurit rrëfejnë torturat, inskenimet e akuzave politike dhe jetën e tyre pas rifitimit të lirisë, që tashmë përbëjnë dosjen e gjallë, të regjistruar m

No Pic available
  • 2015-06-23

LSI forcë e parë në Dropull me 2392 vota, PS e fundit me 700 vota

Ka përfunduar numërimi për këshillat bashkiakë në bashkinë e Dropullit dhe LSI rezulton se është forca e parë politike duke fituar 2392 vota. Forca e dytë politika është PBDNJ me 940 vota, PD 780 vota dhe PS 700 vota. Ndërsa kreu i ri i bashkisë së Dropullit është Ahile Deçka që

lirimi i vendit  me 28 Nentor 1944  si u festua ne  qytetet shqiptare
  • 2014-11-29

lirimi i vendit me 28 Nentor 1944 si u festua ne qytetet shqiptare

e Premte 28 Nentor 20141344 pm Parakalimi i krereve te Ushtrise Nacional-lirimtare ne Tirane ne daten 28 Nentor 1944 nuk ishte aspak i rastesishem madje teper e pergatitur dhe me se miri Por Tirana nuk ishte qyteti i vetem qe organizoi nje ceremoni per clirimin e vendit dhe vend

No Pic available
  • 2014-06-02

Administratorja: Paratë e "Sudes", brenda 15 korrikut

TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të korrikut, kur do të bëhet edhe ndarja e përqindjeve të parave. Lajmi bëhet i d

Në Përmet, mes një populli artist
  • 2014-05-31

Në Përmet, mes një populli artist

Nga Petraq Floku Përmeti, qyteti rrëzë malit të Dhëmbelit që shpalos dhe transmeton vlera sa herë shkel në të dhe bëhesh pjesë e jetës së tij. Qytet që lë mbresa dhe dëshira për tu rikthyer sërish, stë venitet asnjëherë. E kush se ka dëgjuar e nuk e njeh Përmetin e Frashëllin