Rezultate te kerkimit per termin: +Thano +Kristaq

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] thano / docs[0] 190 / hits[0] 243 / keyword[1] kristaq / docs[1] 4897 / hits[1] 7050 /
No Pic available
  • 2015-06-23

LSI forcë e parë në Dropull me 2392 vota, PS e fundit me 700 vota

Ka përfunduar numërimi për këshillat bashkiakë në bashkinë e Dropullit dhe LSI rezulton se është forca e parë politike duke fituar 2392 vota. Forca e dytë politika është PBDNJ me 940 vota, PD 780 vota dhe PS 700 vota. Ndërsa kreu i ri i bashkisë së Dropullit është Ahile Deçka që

Media nis procedurat per Kryetarin e Keshillit Drejtues RTSH
  • 2014-12-16

Media nis procedurat per Kryetarin e Keshillit Drejtues RTSH

brbrBashkimi Europian vlereson plotesimin e vendeve vakante ne autoritetin e mediave audiovizive dhe keshillin drejtues te radio-televizionit public shqiptar Edhe pse opozita ka akuzuar shumicen se ka shkelur ligjin duke i miratuar ne menyre te njeanshme ne nje raport te Nenkomitetit per Inovacionin

Këshilli Drejtues i RTSH, Komisioni i Medias nis procedurën për zgjedhjen e Kryetarit
  • 2014-12-15

Këshilli Drejtues i RTSH, Komisioni i Medias nis procedurën për zgjedhjen e Kryetarit

Komisioni i Medias ka nisur zyrtarisht procedurat për zgjedhjen e kryetarit të Këshillit Drejtues të Radio- Televizionit Shqiptar. Pas zgjedhjes më 4 dhjetor nga Kuvendi të pesë anëtarëve të Këshillit Drejtuesë të propozuar nga mazhoranca, tashmë parlamenti vijon procedurat për zgj

No Pic available
  • 2014-06-30

Shkarkimet nga puna, 400 të larguar marrin paratë pas gjyqit

TIRANE-Vetëm javës së shkuar, Ministria e Financave ka ekzekutuar mbi 400 vendimesh gjyqësore në favor të të larguarve nga puna, me një vlerë më shumë se 400 milionë lekë (më shumë se 4 milionë dollarë). “Gazeta Shqiptare” publikon emrat e 400 punonjësve të larguar nga

No Pic available
  • 2014-06-02

Administratorja: Paratë e "Sudes", brenda 15 korrikut

TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të korrikut, kur do të bëhet edhe ndarja e përqindjeve të parave. Lajmi bëhet i d

No Pic available
  • 2014-05-13

“Sudja”, takimi me kreditorët në 8 grupe, ja lista dhe dita e takimit për secilin

TIRANE - Më datë 19 maj do të nisë të zhvillohet takimi i dytë për procedurat e falimentimit të firmës piramidale “Sude”. Përmes një njoftimi të publikuar në disa media, Administratorja e Falimentimit të këtij sub

No Pic available
  • 2014-04-08

"Media", pas debateve, vendosetsot për vendet bosh të AMA-s

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO K A L L E Z I M P E N A L TIRANE - Pas 6 orë debatesh, Komisioni i Medias ka vendosur të diskutojë nesër hapjen e 4 vendeve vakante të AMA-s, në përputhje me  "Memo-n" e përgatitur n