Rezultate te kerkimit per termin: +The +Banker

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] the / docs[0] 28755 / hits[0] 60462 / keyword[1] banker / docs[1] 142 / hits[1] 181 /
BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n
  • 2019-04-09

BKT vlerësohet me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019-n

Banka Kombëtare Tregtare është vlerësuar me çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2019 nga revista amerikane Global Finance* gjatë ceremonisë së 26-të të ndarjes së çmimeve vjetore Bankat më të Mira në Botë, e zhvilluar më 12 Mars 2019. Global Finance ka zgjedhur BKT bazuar n

The Banker rivlerëson BKT për të shtatën herë, si banka më e mirë në Shqipëri
  • 2016-12-09

The Banker rivlerëson BKT për të shtatën herë, si banka më e mirë në Shqipëri

Si  vlerësim i performancës së jashtëzakonshme dhe lidershipit  në tregun bankar, Banka Kombëtare Tregtare, fiton çmimin Banka më e mirë në Shqipëri për 2016 nga një prej revistave më prestigjoze financiare, “The Banker”, një publikim i Financial Times. Çmimi iu dor

Presidenti i Çalik Holding nderohet me Çmimin e Solidaritetit Social
  • 2014-12-19

Presidenti i Çalik Holding nderohet me Çmimin e Solidaritetit Social

Tiranë - Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë i ka akorduar Presidentit të Çalik Holding, z. Ahmet Çalik, Çmimin e Solidaritetit Social për vitin 2014, me motivacionin: "Për vëmendje dhe kontribut të veçantë të kompanive të Çalik Holding në Shqipëri". Ministri i Mirëqenies

The Banker: RBI Banka e vitit 2014
  • 2014-12-02

The Banker: RBI Banka e vitit 2014

Revista e njohur e Financial Times LTD, "The Banker" ka ndarë çmimin si "Banka e vitit në Evropën Qendrore dhe Lindore" për Raiffeisen Bank International AG (RBI). Por ky nuk ishte çmimi i vetëm që pranoi RBI. Çmimin si "Banka e vitit 2014" në shtetet ku veprojnë e morën edhe pesë bank

No Pic available
  • 2014-06-27

Homages in santos honor, hundreds of personalities honored the banker Artan Santo

In Tirana tributes were held for Artan Santo, who was killed yesterday by two people. The tributes started at about 10.30 .Friends, relatives and colleagues have paid homages in honor of Santo, father of two children, who died tragically at the age of 58 years old. Tributes in honor of the businessm

Denoncon zhdukjen e 20 miliardë dollarëve, pezullohet nga detyra
  • 2014-02-21

Denoncon zhdukjen e 20 miliardë dollarëve, pezullohet nga detyra

Nigeri Guvernatori i Bankës Qendrore ngriti akuza për vjedhje masive në industrinë e naftës të vendit Guvernatori i Bankës Qendrore të Nigerisë, Lamido Sanusi, u pezullua nga detyra e tij nga ana e presidentit të vendit për mungesë serioziteti në punë. Sanusi shkaktoi tronditje në Nig

No Pic available
  • 2013-12-07

BKT, 3 çmime brenda 1 viti përbankën dhe drejtuesin

TIRANË - Viti 2013 do të mbyllet si një vit i vështirë për sistemin bankar shqiptar, por jo për Bankën Kombëtare Tregtare. Drejtori Ekzekutiv i saj, Sejhan Penxhabllëgil, ka shpjeguar në një intervistë për "A1 Raport" ec