Rezultate te kerkimit per termin: +The +Beatles

Total: 235
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Një ditë e The Beatles

Nga Express më 23 mars 2011 në ora 10:09 Fotografi i famshëm i luftës, Don McCullin, fotografoi grupin The Beatles gjatë një dite të tërë. Një të diele, më 28 korrik 1968, grupi më i famshëm në historinë e muzikës takoi fotografin në redaksinë e gazetës ‘The Sunday Time

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.055Z

Ka vdekur George Martin, producenti i The Beatles

Producenti i famshëm muzikor, Sir George Martin, ka vdekur në moshën 90-vjeçare. Duke raportuar për vdekjen e tij, BBC shkruan se George Martin ishe i njohur edhe si anëtari i pestë i "The Beatles". Martin, si producent, pati rol shumë të rëndësishëm më promovimin dhe suksesin e grupit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.447Z

Një statujë e The Beatles në Liverpool

Në rrugët e qytetit Liverpool të Britanisë së Madhe tashmë gjendet edhe një monument i veçantë që i kushtohet një grupi muzikor. Atje për të shënuar 50-vjetorin e shfaqjes së tyre të fundit në këtë qytet është prezantuar një statujë grupit legjendar, "The Beatles". Statuja pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.954Z

Gjithçka që nuk dimë për The Beatles

Nëse mund t’iu besohet producentëve të filmit të ri dokumentar për katërshen e njohur nga Liverpool, ka shumëçka që ende nuk dimë për këtë grup, kështu që ata kanë vendosur që këto të panjohura t na i prezantojnë përmes filmit "The Beatles Live!", pjesë e të cilit do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.767Z

Lou Reed besonte se The Beatles janë plehra (video)

Në një video të publikuar së fundmi me intervista të artistëve të famshëm, vëmendjen e ka rrëmbyer lideri i ndjerë i The Velvet Underground, Lou Reed. Ai ka një opinion jo-popullor për rivalët e tij, The Beatles e The Doors. Video e animuar e publikuar nga PBS me titull "Blank on Blan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.781Z

Starr për The Beatles: Ishim katër vëllezër

Bateristi i grupit legjendar The Beatles, Ringo Starr, do të hyjë në Rock and Roll Hall of Fame në fund të muajit maj dhe pak para kësaj arritje, ai ka folur për marrëdhënien e tij me anëtarët e tjerë të bendit. "Unë mund ta ruaja paqen - nëse ndonjëherë ka pasur në eksplodim për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.991Z

800 sende te The Beatles dalin ne ankand

Transmetuar me 15092015 - 1952 PUBLICITET Tre instrumentet muzikore te grupit te famshem britanik The Beatles dhe kitarat e quajtura Beatle-Baker jane vetem disa nga 800 sendet e bateristeve te njohur Beatles mes tyre edhe te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama