Rezultate te kerkimit per termin: +The +Hill

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.672Z

The Hill: Reforma në drejtësi, kleçka për Shqipërinë Perëndimore

Problem madhor politik I Shqipërisë, sipas analistit Robert Carmona-Borjas, është reforma në drejtësi. Në një shkrim të botuar në gazetën amerikane The Hill, Carmona-Borjas analizon situatën politke në vend, bllokimin e reformës në drejtësi, rolin e ndërkombëtarëve, si edhe marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.859Z

Hill Me paguan pak por nuk pendohem

Jonah Hill ka zbuluar se dëshira e tij e madhe për të punuar me regjizorin Martin Scorsese bëri që të pranonte një pagë shumë të ulët për pjesëmarrjen në filmin ‘The Wolf Of Wall Street’. Aktori 30-vjeç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.671Z

The Hill: Rama dhe beteja për reformën në drejtësi. Ai smund të vërë dorën në zjarr as për aleatët e tij politikë

Nga Robert Carmona-Borjas* Që prej një cerek shekulli, politikanët dhe diplomatët amerikanë kanë shtyrë, kanë marrë me të mirë, dhe herë pas here kanë korruptuar, me grante e forma të tjera të ndihmave zyrtare, Shqipërinë e vogël që të bëjë atë që duhet të bëjë për tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.708Z

Koment i Kryeministrit Thaci ne The Hill

Transmetuar me 01022014 - 1520 Kryeministri i Republikes se Kosoves Hashim Thaci Koment i Kryeministrit te Republikes se Kosoves Hashim Thaci ne gazeten prestigjioze The Hillbr br Derisa Konferenca e Mynhenit per Siguri feston 50 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.774Z

Kodheli në konferencën ndërkombëtare të sigurisë Germia Hill, në Prishtinë

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare të sigurisë “Germia Hill”, e cila po zhvillohet në Prishtinë. Kjo konferencë organizohet nga Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Institutin Aspen, dhe në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.388Z

Ambasadori Hill: Iu hodhën në përqafim Rugovës, i ranë në gjunjë, si të ishte Papë

Emisari amerikan për Kosovën në vitin 1998, ambasadori Christopher R. Hill, në librin e sapobotur të kujtimeve për karrierën e tij si diplomat, "Outpost: Life on the Frontlines of American Diplomacy" (Pararojë: Jeta në vijat e para të frontit të diplomacisë amerikane) shkruan ndër të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.048Z

SHBA arrestohet bosi i The Departed

Ish-lideri i botës së krimit në Boston, James “Whitey” Bulger është arrestuar në afërsi të Los Anxhelosit pas 16 vitesh arrati. Lajmin e ka bërë të ditur FBI. 81-vjecari u ndalua bashkë me të dashurën e t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama