Rezultate te kerkimit per termin: +The +Independent

Total: 504
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.805Z

Shqiptarja e revistës The Independent

Share Tali Lennox, Bonnie Wright dhe Rita Ora janë tre yjet e rinj të muzikës, të cilat revista botërore The Independent i ka cilësuar në një reportazh si vajzat që po përjetojnë historinë e Hirushes. Por ajo çfarë na jep më shumë kënaqësinë neve, është s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.242Z

The Independent i dorëzohet teknologjisë, tashmë vetëm online

The Independent i dorëzohet teknologjisë. Drejtuesit e gazetës së famshme britanike njoftuan mbylljen e versionit të shkruar të saj dhe përqendrimi i energjive dhe burimeve njerëzore në ofrimin e shërbimit vetëm online. Lajmi është dhënë nga grupi mediatik ESI, i zotëruar nga Evgeny

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.368Z

Ish-agjenti i KGB blen "The Independent"

Goditje e rëndë në botën e shtypit britanik. Ish-agjenti i KGB-së Alexander Lebedev ka blerë dy nga gazetat më prestigjoze, "The Independent" dhe "The Independent on Sunday", me një cmim simbolik prej një stërlinë. Lebedev, aktualisht një biznesmen miliarder, kishte blerë më parë edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.449Z

Ish-agjenti i KGB blen The Independent

Goditje e rëndë në botën e shtypit britanik. Ish-agjenti i KGB-së Alexander Lebedev ka blerë dy nga gazetat më prestigjoze, “The Independent” dhe “The Independent on Sunday”, me një cmim simbolik prej një stërlinë. Lebedev, aktualisht një biznesmen mil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.928Z

Mbyllet prestigjozja The Independent, tani vetëm në versionin online

Gazeta e famshme dhe e përditshmja britanike The Independent ditën e djeshme ka nxjerrë në treg numrin e fundit në versionin print. Që nga dita e sotme ajo do të jetë vetëm në versionin Online. Lajmi është dhënë nga grupi mediatik ESI, i zotëruar nga Evgeny Lebedev, djali i Alexander

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.006Z

Ismail Kadare në garë për çmimin britanik The Independent

Gazeta ShqipGazeta britanike The Guardian botoi ditën e sotme listën e shkurtër me emrat e 6 shkrimtarëve botërorë që janë në garë për çmimin The Independent Foreign Fiction Prize 2013, ku përfshihet edhe emri i shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare. Kadare do të garojë për ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.402Z

”The Independent”: Nëntori më i mirë për Shqipërinë

Nga Eva KushovaGazeta britanike ‘The Independent” në një artikull të sotshëm e vlereson Shqiperine si te cuditshme. Për londinezen, nëntori i këtij viti ka qënë befasues për fluturimet ajrore dhe bumin e udhëtimeve të britanikeve drejt Tiranës LONDER-"Ky eshte Nentori me i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama