Rezultate te kerkimit per termin: +The +New +York

Total: 2191
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.921Z

Kina bllokon gazetën “The New York Times”

Autoritetet kineze kanë bllokuar ueb-faqen e “The New York Times”, pasi gazeta ka publikuar një raport për pasurinë e të afërmve të kryeministrit të Kinës, Wen Jiabao. E përditshmja amerikane ka shkruar se “shumë të afërm të Wenit, përfshirë djalin e tij, vajzën, vël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.698Z

Meksikani investon në "The New York Times"

E përditshmja prestigjioze "The New York Times" është në bisedime me miliarderin meksikan, Karlos Slime Helu, për një investim të fuqishëm, i cili do të ndihmojë gazetën të shlyejë një pjesë të borxheve të akumuluara veçanërisht gjatë krizës financiare globale. Nga një burim br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.600Z

Fati i "The New York Times", në duart e miliarderit meksikan

E ëma, Linda Helu, në fëmijëri, në Meksiko, i ka treguar se si i ati, Hoze Helu, solli shtypshkronjën e parë me germa arabe në Amerikën e Jugut dhe publikoi gazetën e parë në arabisht. Gazeta e futi familjen e emigrantëve libanezë në udhën e pasurisë dhe të influencës. Mund të th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.330Z

“The Iron Lady” nis në New York

Aktorja fituese e çmimit Oscar, Meryl Streep është shfaqur në tapetin e kuq të premierës së filmit “The Iron Lady” apo “Gruaja e hekurt” në New York.Filmi i cili rrëfen historinë e kryeministres, e cila ka udhëhequr më së gjati Britaninë e Madhe, Margaret Thatcher p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.458Z

The New York Times shkruan për dorëheqjen e Elvis Rroshit

Mediat e huaja kanë pasqyruar rastin e dorëheqjes së kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Prestigjozia “The New York Times” shkruan se ai është viktima e parë e një ligji që largon personat me precedentë penalë nga postet publike. “Elvis Rroshi, kryetari i Bashkisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.071Z

Lady Gaga përkujton Frank Sinatra-n duke kënduar New York, New York (video)

Në forma të ndryshme artistët botëror po e nderojnë në 100-vjetorin e lindjes artistin, këngëtarin, aktorin e producentin, Frank Sinatra. Një ndër ta është edhe këngëtarja e famshme, Lady Gaga, e cila në vigjilje të 12 dhjetorit, ditëlindjes së tij, performoi hitin e Sinatra-s, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.930Z

Kina bllokon New York Times

Autoritetet kineze kanë bllokuar  faqen e internetit te “The New York Times”, pasi gazeta ka publikuar një raport për pasurinë e të afërmve të kryeministrit të Kinës, Ëen Jiabao.  E përditshmja amerikane ka shkruar se &ldqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama