Rezultate te kerkimit per termin: +The +Rolling +Stones

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.609Z

50 vjet The Rolling Stones

Pesëdhjetë vjet më parë një grup i ri anglez mbajti koncertin e parë si “The Rolling Stones”, në një performancë në klubin London's Marquee për një publik prej 100 njerëzish. Ishte data 12 korrik i vitit 1962-ës. Askus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.056Z

Katy Perry e ftuara speciale e The Rolling Stones

Pop këngëtarja Katy Perry ka befasuar adhuruesit e muzikës rrok, kur të Shtunën  në mbrëmje u ngjit në skenë për të performuar së bashku me rok grupin legjendar “The Rolling Stones”. Krijuesit e hitit “Brown Sugar” janë duke vazhduar të mbajnë koncerte nëpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.893Z

‘The Rolling Stones’ incizon në Paris

Bendi legjendar “The Rolling Stones” do të incizojë në Francë. Këtë e ka bërë publike Mick Jagger, përmes rrjetit social “Twitter”. “Do të bëjmë pak qejf këtë javë në studion në Paris”, ka shkruar Jagger. Ai madje ka postuar edhe një foto duke i rënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.179Z

50 vjet Rolling Stones

Është një histori e treguar nëpërmjet fotografive. Në këtë 50-vjetor të legjendarëve "Rolling Stones" është zgjedhur një formë e veçantë për të treguar historinë e tyre, janë zgjedhur imazhet më të spikatura të një gjysmë shekulli jete në skenë dhe jo vetëm.Fotografitë j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.095Z

Asnjë nuk ka simpati Trump, The Rolling Stones bashkohen me Adele, Neil Young, REM dhe Aerosmith

Nuk mund të kesh gjithmonë atë që do. Kjo është e vërtetë për Donald Trump që është kritikuar ashpër për përdorimin e muzikës së grupit The Rolling Stones dhe Adelës në promovimin e fushatës së tij presidenciale. Adele ishte e para që kërkoi që muzika e saj të mos përdorej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.768Z

Rolling Stones koncert fantastik në Kubë

Mijëra kubanezë dhe fansa nga vende të tjera të botës shijuan për orë me rradhë koncertin e grupit legjendar “The Rolling Stones” në Havana, që elektrizoi Kubën mbrëmjen e të premtes. Gjithcka nisi me hitin e vitit 1968 “Jumpin’ Jack Flash”, një këngë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.535Z

Rolling Stones me logo për përvjetorin e 50-të

Rolling Stones e kanë rekrutuar artistin e rrugës Shepard Fairey për të ripunuar logon e tyre ikonike për përvjetorin e 50-të të bendit.Krijuesit e hitit “The brown sugar” kanë zbuluar planet për ridizajnimin e logos klasike me gjuhë-dhe-buzë për të shënuar gjysmën e shekul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama