Rezultate te kerkimit per termin: +The +Shallows

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] the / docs[0] 28755 / hits[0] 60462 / keyword[1] shallows / docs[1] 5 / hits[1] 5 /
10 aktore që interpretuan rolet e tyre më të mira shtatzëna
  • 2017-04-15

10 aktore që interpretuan rolet e tyre më të mira shtatzëna

Aftësitë e aktorëve ndonjëherë janë vërtetë për t’u pasur zili. Herë pas here xhirimi i një filmi mund të kërkojë një periudhë të gjatë kohe. Aktorët janë përdorur për të luajtur karaktere komplekse dhe për të përballuar punë të rënda, por në raste të caktuara re

Për ata që e përdorin tej mase Facebook-un, ka lajme jo të mira
  • 2016-09-08

Për ata që e përdorin tej mase Facebook-un, ka lajme jo të mira

Përdorimi i madh i rrjeteve sociale mund të ndikojë në aftësitë tuaja morale dhe njohëse, ka gjetur një studim. Një hulumtim tregon se njerëzit të cilët vazhdimisht shkruaj tekst-mesazhe ose përdorin rrjetet sociale, kanë më pak gjasa që të përfshihen në të "menduarit reflektiv"

Kënaqësia e qetësisë pa internet
  • 2012-01-06

Kënaqësia e qetësisë pa internet

Para një viti, gazetari i gazetës amerikane ‘The New York Times’, Pico Lyer fluturoi drejt Singaporit për t’iu bashkëngjitur shkrimtarit Malkolm Gladwell, dizajnerit të modës, Marc Ecko, dhe dizajnerit grafik, Stefan Sagmeister, në konferencën “Marketingu për Fëmijët e

No Pic available
  • 2010-11-07

Clay Shirky Optimisti i rrjetit

Eumlshte nje nga zerat me te degjuar te uebit dhe te gjithe shpresojne se eshte ne gjendje ti pergjigjet nje pyetjeje te rendesishme A eshte e mundur ta shpetojme gazetarine cilesore Me 16 qershor CNN transmetoi nje interviste te James Fallows ku gazetari fliste per nje artikull te tij qe kishte dal