Rezultate te kerkimit per termin: +The +Times

Total: 2621
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.839Z

FOTOT/ The Times: Vajzat shqiptare që po trondisin botën

Prestigjiozia The Times ka bërë një shkrim për vajzat e talentuara shqiptare që po bëjnë karrierë dhe që janë të famshme tashmë në gjithë botën. The Times përmend Rita Orën, Dua Lipën dhe Era Istrefin, teksa shkruan: Edhe pse Kosova është një vend sa një e treta e Londrës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.764Z

Erdogan masa ligjore ndaj The Times

Kryeministri turk ka kërcënuar me veprime ligjore kundër gazetës britanike, për shkak se publikoi një letër të hapur, ku kritikonte mënyrën se si i trajtoi ai protestat e fundit. Recep Tayyip Erdogan akuzoi “the Times” se “jep faqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.571Z

“The New York Times” shtyn vendimin e medies me pagesë?

Autori i Lajmit: Redaksia Nju-Jork - Duhet ta kishin vendosur 4 ditë më parë. ‘The Neë York Times’ kishte lajmëruar se versioni online i gazetës së saj do të bëhej me pagesë. Pasi e kishte lënë të lirë më 2007 hyrjen në faqen e saj në Internet, duke besuar vetëm tek të ardhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.180Z

Statusi/ The Sunday Times: Britania do të mbështesë Shqipërinë

Britania e Madhe do të mbështesë Shqipërinë për statusin e vendit kandidat. Lajmi jepet nga The Sunday Times, duke iu referuar burimeve zyrtare qeveritare. Sipas gazetës, votimi për Shqipërinë do të mbahet javën e ardhshme në Bruksel, ndërsa pritet që Shqipërisë ti jepet statusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.904Z

The Times: Vajzat shqiptare yje në muzikën botërore

Kosova është një vend mjaft i vogël, por pikërisht nga ky vend i vogël, dalin yje të mëdhenj sic janë tre yjet botërore sikurse janë: Rita Ora, Dua Lipa dhe Era Istrefi.  Prestigjozja “The Times” and The Sunday Times”  kanë kthyer vëmendjen te yjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.567Z

The Times, në Siri janë përdorur armë kimike

Gazeta ShqipNë një raport anonim britanik pranohet se janë gjetur gjurmë të armëve kimike gjatë konfliktit Gjenden prova të përdorimit të armëve kimike në Siri, por mbetet ende mister nëse janë përdorur nga presidenti Bashar al-Assad apo kundërshtarët e regjimit të tij. Sipas gazet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.867Z

Erdogan kërcënon se do të padisë The Times

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, ka kërcënuar me veprime ligjore kundër gazetës britanike “The Times”, pasi ajo publikoi një letër të hapur, ku kritikonte mënyrën se si i trajtoi ai protestat e fundit në vend. Erdogan akuzoi  gazetën se “jep faqet e saj me qira

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama