Rezultate te kerkimit per termin: +Theksi

Total: 1706
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.683Z

Theksi bie pak më ndryshe...

Shkrimtari detyrohet jo nga vullneti i lirë, por nga zgjedha e një tirani fuqiplotë e të paskrupullt të sigurojë një subjekt, komedi, tragjedi, dashuri, lakmi dhe njëfarë mundësie duke balsamuar tërësinë, pa ndonjë të metë, aq sa nëse të gjitha figurat e tij do të ngjalleshin, do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.474Z

Nis ndërtimi i gazsjellësit TAP në Selanik, theksi te përfitimet

54Përurimi Peleshi u shpreh se TAP ka filluar të japë efektet e para të investimit aty ku kalon Në Selanik të Greqisë u zhvillua ceremonia e inaugurimit të gazsjellësit TAP, me pjesëmarrjen e zyrtarëve të lartë të Bashkimit Europian, SHBA-së, por edhe të Greqisë, Turqisë, Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.486Z

Gjuha franceze preferohetmë shumë se sa anglishtja

Sipas një sondazhi të OnePoll.com, gjuha frënge preferohet më shumë nga njerëzit. Megjithëse anglishtja është gjuha e parë e botës, gjuha franceze është e dëshiruar nga të tjerët.Rreth 8 mijë persona në bot&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.262Z

“Avioni në Divjakë”, Felaj: Nën monitorim, mos hidhet baltë mbi Policinë e Shtetit

TIRANË- Një aksion të suksesshëm nga ana e policisë e ka cilësuar deputetja Ermonela Felaj çështjen e rrëzimit të avionit në Divjakë. E ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ajo u shpreh se situata është nën monitorim. Sipas Felaj nuk ka prova për përfshirje të FA n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.850Z

Takimi historik, Baba Edmond Brahimaj pritet nga Bartolomeu i Parë

Kryegjyshi Botëror i bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj, zhvilloi një vizitë historike në Patriarkanën Ekumenike të Stambollit, ku u prit nga patriarku Bartolomeu. Në bisedimin mes tyre theksi u vu në vijimin e bashkëpunimit për të sjellë gjithmonë paqe dhe dialog mes popujve. Kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.368Z

Manchester United, Vidic: Ferguson s'kuptohet

Theksi skocez i teknikut te “Red Devils” e ben shume te veshtire komunikimin me futbollistet e huaj qe luajne me skuadren. Kur Alex Ferguson flet, lojtaret e tij e shohin ne sy por veshtire se kuptojne ndonje fjale nga ato qe ai thote. Theksi skocez i teknikut te “Red D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.868Z

Meta takon krerët e partive shqiptare në Maqedoni, theksi tek harmoia ndëretnike dhe bashkëpunimi

SHKUP- Gjatë ditës së parë të vizitës zyrtare në Maqedoni, Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive politike shqiptare. Kreu i Shtetit shqiptar u takua me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, me kreun e BESA-s Bilal Kasami, me kryetarin e Aleancë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama