Rezultate te kerkimit per termin: +Themelet

Total: 6126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.030Z

PD:Rama po dëmton themelet e fqinjësisë së mirë

Partia Demokratike ka akuzuar sot kryeministrin Rama se po dëmton themelet e politikës së fqinjësisë së mirë që ka ndjekur deri më tani Shqipëria. Në një deklaratë për mediat, ish-ministri i jashtëm Aldo Bumçi e cilësoi si të paprecedentë deklarataën e Ramës në konferencën me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.107Z

Pas Liceut Artistik, hidhen themelet e një shkolle të re muzike

Shumë shpejt kryeqyteti do të ketë një shkollë të re muzike. Në njësinë Nr. 8 në kryeqytet, e cila është dhe një nga lagjet më të vjetra të kryeqytetit, janë hedhur themelet e shkollës së re të muzikës Servete Maçi. U hodhën themelet e shkollës së re të muzikës Servete Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.641Z

Hapin themelet e shtëpisë, shemben banesat e komshinjve

Korçë Hapin themele për shtëpinë e re, shembin banesat e fqinjëve. Dy vëllezër janë çuar për ndjekje penale për “shkatërrim të pronës të tjetrit nga pakujdesia”. Dëmtimi i dy shtëpive fqinje me truallin e ndërtimit ka sjellë konflikte mes palëve, ndërsa për këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.780Z

Aldo Bumçi: Rama po dëmton themelet e miqësisë me fqinjët

Partia Demokratike ka reaguar me anë të ish- ministrit të Jashtëm, Aldo Bumçit, pas takimit të kryeministrit Edi Rama me presidentin e Maqedonisë, Ivanov. Sipas Bumçit, Rama po vë në rrezik miqësinë me vendet fqinje. Bumçi e cilësoi si të paprecedent deklaratën e Ram

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.421Z

Zbulohet varri antik duke hapur themelet e shtëpisë

Autori i Lajmit: red.Një varr monumental që mendohet se i përket antikitetit, është zbuluar mbrëmjen e djeshme në qytezën e turistike të Ksamilit, rreth 13 kilometra larg qytetit jugor të Sarandës. Nje banor i Ksamilit po hapte themelet e shtëpisë së re, por kazma e tij ka renë mbi nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.597Z

Topi Demokracia jo mbi themelet e harreses

Presidenti i Republikës, Bamir Topi gjatë një ceremonie në përkujtim të 20 vjetorit të rënies së bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha, ka deklaruar se demokracia nuk duhet të ndërtohet mbi themelet e harresës. Me kët&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.106Z

Pas Liceut Artistik,  hidhen themelet e një shkolle të re muzike në kryeqytet

Shumë shpejt kryeqyteti do të ketë një shkollë të re muzike. Në njësinë Nr. 8 në kryeqytet, e cila është dhe një nga lagjet më të vjetra të kryeqytetit, janë hedhur themelet e shkollës së re të muzikës Servete Maçi. U hodhën themelet e shkollës së re të muzikës Servete Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama