Rezultate te kerkimit per termin: +Themistokli +Grmenji

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] themistokli / docs[0] 319 / hits[0] 503 / keyword[1] grmenji / docs[1] 2 / hits[1] 4 /
No Pic available
  • 2010-08-12

Dega e Monumenteve, kontroll te Vila Themistokli

Administratori aktual deklaron se pas sulmit pr godinn, fshihen motive politike Debatet e krijuara koht e fundit pr shtpin muze t patriotit Themistokli Grmenji kan sjell reagimin e Degs s Monumenteve t Kulturs t Kors. Prfaqsues t saj kan deklaruar se do t ushtrojn kontroll pr t par gjendjen e objekt

Korçë, debat për shtëpinë muze
  • 2010-08-11

Korçë, debat për shtëpinë muze

Nj objekt muzeal ne Korce ka hapur mjaft debate ditet e fundit. Shtpia muze e patriotit Themistokli Grmenji, ka hapur debat mes bashkpronarve trashgimtar t patriotit, por dhe antarit t KRRT-s dhe njhersh antarit t Kshillit Bashkiak n Kor Ilir Voci i cili ka siguruar pjesn m t madhe t ksaj banese.