Rezultate te kerkimit per termin: +Thesari

Total: 2458
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.219Z

Restaurohet thesari i Durrësit

Dy thesare monedhash te zbuluara veren e kaluar gjate nje ekspedite arkeologjike ne amfiteatrin e Durresit jane restauruar plotesisht dhe jane gati per ekspozim dhe studim. Thesaret qe i perkasin dy periudhave te ndryshme kohore jane restauruar nga Frederik Stamati i cili thote se ato jane gjetur te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.620Z

Bimët medicinale, thesari ynë

Jo të gjithë e dinë, por Shqipëria mbulon 50% të tregut amerikan me bimë medicinale. Xhavit Hysenaj ka afro 12 vite që merret me prodhimin dhe më pas eksportin e këtyre bimëve, kryesisht sherebelës.  Ai tregon se në Shqipëri ka qenë e vështirë të ndërtoje këtë biznes, pasi e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.084Z

BSH ankand për bono thesari

Tiranë (start)- Banka e Shqipërisë ka nxjerrë për shitje në ankand 18.8 miliardë lekë bono thesari të qeverisë. Lajmi është bërë i ditur këtë të mërkurë, ku BSH ka bashkëpunuar me Ministrinë e Financave. Sipas Departamentit të Operacioneve Monetare pranë kësaj banke, në anka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

BSH ankand pr bono thesari

Tiran (start)- Banka e Shqipris ka nxjerr pr shitje n ankand 18.8 miliard lek bono thesari t qeveris. Lajmi shti ditur kt t mrkur, ku BSH ka bashkpunuar me Ministrin e Financave. Sipas Departamentit t Operacioneve Monetare pran ksaj banke, n ankandin e Ministris s Financave, q do t zhvillohet m 4 nn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.733Z

Thesari marramendes amerikan

Mijëra lingota, bizhuteri dhe monedha ari që flenë prej dekadash në fundin e Oqeanit Atlantik të fshehura në 2200 metra thellësi në brigjet e Karolinës së Jugut në Shtetet e Bashkuara. Bëhet fjalë për thesarin e S.S Cen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.228Z

Shfaqja Thesari ngre siparin e aktiviteteve per femije

“Thesari” është premiera e re për fëmijë, që ngjitet në skenën e Qendrës Kulturore “Tirana” “Thesari”, një shfaqje sa edukative aq edhe argëtuese për grupmoshën mbi tre vjeç. Premiera e re,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.982Z

Ankandi: Shiten 24.3 miliardë lekë bono thesari

Kërkesë e lartë për bonot e thesarit në ankandin e fundit të zhvilluar nga Banka e Shqipërisë për llogari të Ministrisë së Financave. Banka ka shitur në ankand dje 24.3 miliardë lekë bono thesari me afat maturimi 12 dhe 6-mujor. Për bonot 12-mujore, shuma e shpallur për shitje ishte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama