Rezultate te kerkimit per termin: +Thesarit

Meta: total 1000 / total_found 4962 / time 0.002 / keyword[0] thesarit / docs[0] 4962 / hits[0] 8257 /
SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Iranit
  • 2019-03-27

SHBA vendosin sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara të martën vendosën sanksione të reja ndaj një rrjeti prej 25 individësh dhe subjektesh në Iran, Turqi dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, të akuzuar për pastrimin e më shumë se një miliard dollarëve dhe eurove të përdorura nga Trupat e Rojes Revolucionare Iraniane dhe

No Pic available
  • 2019-03-16

Ukraina, mollë sherri mes Rusisë dhe BE

Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Moska do të kundërpërgjigjet sanksioneve të reja të Bashkimit Evropian. Lajmi është raportuar sot agjencia e lajmeve ruse, Interfax. BE-ja, së bashku me Shtetet e Bashkuara dhe Kanadanë më 15 mars vendosën sanksione të reja, për të ndëshkuar Rus

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh
  • 2019-02-20

Grabitja spektakolare e Rinasit, një skemë e përgatitur prej muajsh

Teksa grabitja te ish-stacioni i trenit po harrohej, vjen një tjetër goditje edhe më spektakolare. Në datën 3 Dhjetor të vitit 2015, specialist i thesarit në Bankën Credins, njofton eprorët se paratë e grumbulluara kishin arritur limitin e zakonshëm dhe u vendos eksportimi i një sasie dr

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë
  • 2019-02-08

Abuzimi me tenderët, lirohen nga Gjykata 2 ish-zyrtarët e ministrisë së Drejtësisë

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për dy ish-zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, Aurel Lamçe dhe Arlind Alikajn, duke i lënë në Arrest në shtëpi. Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura, ndërsa masa e sigurisë u zhvillua vetëm për dy prej të ish-zyrtarëve, ndërkohe q

LSI kërkon shkarkimin e prefektit të Beratit: Të ndiqet edhe
  • 2019-02-01

LSI kërkon shkarkimin e prefektit të Beratit: Të ndiqet edhe

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Nasip Naço, denoncoi sot shkeljet dhe presionet ndaj përfaqësuesve të Bashkisë Skrapar. Ai tha se disa muaj më parë, përfaqësues të Partisë Socialiste të dirigjuar nga deputeti i tyre bllokuan ndihmën ekonomike për rreth 600 familje duke b

SHBA, sanksione kompanisë së naftës në Venezuelë
  • 2019-01-29

SHBA, sanksione kompanisë së naftës në Venezuelë

Shtetet e Bashkuara i vunë sanksione kompanisë shtetërore të naftës në Venezuelë, PDVSA, dhe i bënë thirrje ushtrisë së këtij vendi që të pranojë transferimin paqësor të pushtetit. Këshilltari për siguri kombëtare, John Bolton, tha se presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, dhe

SHBA heq sanksionet ndaj kompanive të aleatit të Putinit
  • 2019-01-28

SHBA heq sanksionet ndaj kompanive të aleatit të Putinit

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka hequr sanksionet në tri kompani të lidhura me manjatin rus, Oleg Derispaska, i cili njihet si aleat i presidentit rus, Vladimir Putin. Heqja e masave ndaj gjigantit Rusal më pas kompanive, En+ and EuroSibEnergo ka ndodhur pasi Deripaska është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama