Rezultate te kerkimit per termin: +Thethi

Meta: total 264 / total_found 264 / time 0.000 / keyword[0] thethi / docs[0] 264 / hits[0] 388 /
No Pic available
  • 2017-06-09

Shqipëria përmes objektivit të një juristi gjakovar

Nëntor Oseku, djali gjakovar që nuk pushon së udhëtuari në viset e Shqipërisë. Kush është juristi 33-vjeçar që fotografon bukuritë natyrore të vendit. Çfarë e lidh avokatin me udhëtimet dhe çfarë përfiton ai prej kësaj. Zbuloni nëpërmjet fotografive terapinë e një juristi që

No Pic available
  • 2017-05-30

Hapet sezoni turistik në Theth, këtë vit me rrugë të re

Në lartësinë e bjeshkëve, në Theth, turistët janë të pranishëm në çdo stinë, por me ardhjen e verës u organizua edhe çelja e sezonit turistik.  Thethi, perla e alpeve Shqiptare e shpallur tashmë zonë e mbrojtur u shndërrua në qendrën mikpritëse për turistët vendas e të hu

No Pic available
  • 2017-05-29

Thethi, perla e alpeve Shqiptare, çelet sezoni turistik

Në lartësinë e bjeshkëve, aty ku natyra nuk i ka kursyer bukuritë, u çel zyrtarisht një tjetër sezon turistik, ai veror. Thethi, perla e alpeve Shqiptare e shpallur tashmë zonë e mbrojtur u shndërrua në qendrën mikëpritëse për turistët vendas e të huaj, që ju bashkuan festimeve t

No Pic available
  • 2017-05-02

Zonat e mbrojtura, shqetësim ndotja në prag të sezonit turistik

Pastrimi i mbeturinave, ndërtimet pa leje dhe gjuetia e paligjshme, kanë qenë tre problemet kryesore për zonat e mbrojtura në Qarkun e Shkodrës. Përgjegjësi i administratës se këtyre zonave, Agim Dardha, thotë se aktualisht, shqetësimi me i madh dhe qe akoma nuk po merr zgjidhje është

No Pic available
  • 2017-04-27

Thethi si pasuri, Ministria e Kulturës: Do prishen ndërtimet pa leje

Thethi do të kalojë para verës në sitën e IKMT, ku do ndërhyhet në objektet me strukturë betoni që nuk kanë respektuar arkitekturen karakteristike të zonës. Pasuritë natyrore të Thethit janë të lidhura ngushtë me trashëgiminë kulturore dhe historike të banorëve vendas, duke form

Thethi shpallet Qendër Historike e Mbrojtur
  • 2017-04-17

Thethi shpallet Qendër Historike e Mbrojtur

Renditet si vendi më i përshtatshëm për turizëm ndër Bjeshkët e Veriut të Shqipërisë Ministria e Kulturës në bashkëpunim me IMK-në dhe institucionet e tjera pas një pune të gjatë për vlerësimin e pasurive kulturore dhe qendrave të rëndësishme të trashëgimisë në të gjithë

Ja Thethi i bllokuar në borë! Banorët e turistët apel shtetit
  • 2017-01-18

Ja Thethi i bllokuar në borë! Banorët e turistët apel shtetit

Prej 6 janarit 2017 banorët e Thethit vazhdojnë të jenë të izoluar nga reshjet e mëdha të borës. Videot që kanë mbërritur sot në adresë të Ora News online tregojnë situatën nga reshjet e borës që e kanë bërë të pamundur lëvizjen drejt Thethit. Nga Boga deri në Qafe Thore rrug