Rezultate te kerkimit per termin: +Thirrje

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.706Z

Obama thirrje Blagojevic

Obama i ben thirrje guvernatorit Blagojevic qe te jape doreheqje. Presidenti i zgjedhur amerikan Barak Obama tha se ishte "zhgenjyer" me vendimin e guvernatorit te shtetit Ilinois, Rod Bllagojevic, te perfshire ne nje skandal i cili ka emeruar politikanin, Roland Baris ne vend te Obames ne Senat.Oba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.483Z

Thirrje Bankës Botërore

Presidenti francez, Nicolas Sarkozy, po i bën thirrje Bankës Botërore dhe huadhënësve të tjerë që të braktisin politikat e tyre të vjetra kundër financimit të projekteve për centrale bërthamore. Në një konferencë në Paris mbi energjinë bërthamore, Sarkozi tha se vendet e varfra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.418Z

Ekonomiku thirrje Bashes

Pedagogët dhe studentët e Fakultetit Ekonomik,prej tre ditësh në protestë kanë marshuar në drejtim të objekteve që, sipas tyre, kanë uzurpuar territorin e shkollës, duke adresuar thirrje për kreun e Bashkisë së Tiranës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.027Z

Obama thirrje per krizen

Presidenti amerikan, Barak Obama, u ka bere thirrje aleateve nderkombetare per ndermarrjen e masave me te ashpra ndaj krizes ekonomike. Obama pas takimit me sekretarin e Thesarit , Timoti Gajtner, ka deklaruar se perpjekjet amerikane per perfundimin e recesionit nuk mund te kene sukses pa nje koordi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.916Z

Thirrje për kompromis

Ambasada e SHBA- së, Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian,prania e OSBE-së, bën thirrje për demostratën e zhvilluar ditën e sotme në Tiranë. Me anë të një deklarate për shtyp, është dënuar dhuna duke mos qën&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.835Z

Thirrje për Gjykatën Speciale

Përfaqësuesit e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara iu kanë bërë thirrje autoriteteve të Kosovës që sa më shpejtë ta krijojnë Gjykatën Speciale për krime lufte. Ky apel i KS-së doli në takimin e së premtes ku u debatua raporti i fundit i sekretarit të përgjithshëm,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.394Z

Karzai thirrje talebaneve per bashkepunim

Afganistan Presidenti afgan Hamid Karzai i ka bere thirrje talebaneve qe te ndalin luftimet dhe ti bashkohet procesit te paqes.Kete deklarate presidenti e beri me rastin e fundit te Ramazanit. Karzai i beri thirrje urgjente udheheqesit taliban Mullah Omar te ndalte luften qe vriste femije afgane gr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama