Rezultate te kerkimit per termin: +Thomson

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.000 / keyword[0] thomson / docs[0] 122 / hits[0] 180 /
Gruaja po e lë, por Johnson do të rrëmbejë partinë. May i plas dosjen e gafave
  • 2018-09-10

Gruaja po e lë, por Johnson do të rrëmbejë partinë. May i plas dosjen e gafave

Kryefjala e diskutimeve në mesin e kosnervatorëve britanikë duket se nuk është më Brexit, por lufta e ashpër që ka shpërthyer midis ish-Sekretarit të Jashtëm, Boris Johnson dhe kryeministres Theresa May. Johnson është duke luftuar ashpër në Doëning Street, në një përpjekje të dë

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër
  • 2018-06-24

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër

Një ulërimë e këngëve pro-evropiane u ngrit mbi Pall Mall në Londër dhe në të gjithë parqet mbretërore pasi rreth 100 mijë persona morën pjesë në një marshim anti-Brexit që shënonte përvjetorin e dytë të referendumit të BE, të kryer në 2016-n. Anglezët marshuan të shtunën

No Pic available
  • 2016-12-10

Politikania e përdhunuar prek mijëra njerëz me rrëfimin e saj

Një ligjbërëse britanike ka prekur mijëra njerëz me rrëfimin e saj të trishtë. Michelle Thomson tregoi gjatë një seance në Dhomën e Komuneve se ishte përdhunuar në moshën 14-vjeçare. Ishte diçka e tmerrshme për mua. Frikë, horror dhe shumë shpejt kuptova se nuk mund të shkëpute

10 praktika të çuditshme mjekësore nga Mesjeta
  • 2016-11-06

10 praktika të çuditshme mjekësore nga Mesjeta

Mjekësia është një nga elementët më jetikë të civilizimit modern aq shumë sa që ne e marrim për të mirëqenë. Historia që lidhet me mjekësinë nuk ka qenë gjithmonë me raste ku ju thjesht shkonit tek doktori dhe ai ju jepte diagnozën dhe medikamentet që ju shëronin. Në kohët e

I mbijeton kancerit, por vret veten pasi e tallnin
  • 2016-11-01

I mbijeton kancerit, por vret veten pasi e tallnin

Një vajzë 11 vjeçare, e cila arriti ti mbijetojë kancerit, vrau veten pasi e tallnin për buzëqeshjen e saj të shtrembër që i la operacioni për heqjen e tumorit. Bethany Thomson qëlloi veten e saj prapa verandës së shtëpisë së saj në Cable të Ohio, SHBA, të shtunën më 19 tetor. A

No Pic available
  • 2016-11-01

Reuters shkurton 2 mijë vende pune

Koorporata shumëkombëshe e masmedias Thomson Reuters deklaroi të martën se do të shkurtojë rreth 2 mijë vende pune në mbarë botën, ose rreth 4 përqind të fuqisë punëtore të saj. Shkurtimi, i cili prek 150 qendra në 39 vende të botës do të ndikojë kryesisht tek gupet financiare e

No Pic available
  • 2016-10-16

Elefanti zhytet në lumë për të shpëtuar trainerin

Video e pabesueshme tregon momentin e adhurueshëm kur një elefant zhytet në lumë për të shpëtuar trajnerin e tij të preferuar, kur mendoi se ai po mbytej. Kham Lha notoi përmes ujërave të Parkut Kombëtar të Elefantëve në Chiang Mai të Tailandës për ti ardhur në ndihmë Darrick Tho