Rezultate te kerkimit per termin: +Tij

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.975Z

RADHA E TIJ!

SHKRUAN: Nevila Perndoj 07-05-2011 10:08TIRANË- Me sloganet “Basha për Tiranën”, flamujt e forcave kryesore aleate, ku spikasnin ato të PD-së e LSI-së, me një bombardim fishekzjarresh në qiell, koalicioni “Aleanca për Qytetarin” përmbylli dje në mbrëmje fushatën për zgjedhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.540Z

Shkëlqesia e tij

Shkëlqesi titullohet shfaqja që do të jepet premierë sonte në Teatrin Kombëtar, regjinë e së cilës e ka bërë regjisori nga Shqipëria Enton Kaca. E cilësuar si një vepër për dashurinë dhe humbjen, shfaqja është ndërtuar me tekste nga tre autorë: Ardian-Christian Kyçyku, Roland B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.779Z

Madhëria e tij, Hopkins

Sipas një sondazhi të kohëve të fundit të bërë nga teatri historik londinez "Old Vic", Madhëria e tij, Anthony Hopkins, është aktori më i madh britanik i të gjitha kohërave, duke lënë pas edhe Laurence Olivier. Meqenëse është një prej figurave më të famshme të Hollivudit, nuk m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.098Z

Lufta e tij

Edmond Arizaj Nuk janë të paktë personat që nga bisedat njerëzore, dialogët që ofron teknologjia e deri në “kërkesën e llogarisë” më janë shprehur apo hakërryer, sipas rastit, “çke me Ramën, pse s’merresh me Berishën”. Duke u lodhur me shpjeg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.425Z

Schwarzenegger inauguron muzeun e tij

Ylli i Hollywood-it dhe ish politikani Arnold Schwarzenegger mori pjesë në inaugurimin e muzeut kushtuar jetës së tij, në vendin e tij të lindjes, Austri.Muzeu është ambientuar në shtëpinë dykatëshe të familjes Schwarzenegger në fshatin e vogël të Talit, ku Arnold lindi në vitin 194

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.091Z

Kutcher urren mjekrën e tij

Nga Express më 23 shtator 2011 në ora 11:19 Aktori Ashton Kutcher ka thënë se gjatë gjithë jetës së tij ka dashur që të kishte një version të fytyrës sikurse gratë, pasi që e urren mjekrën e tij dhe të rruarit. Bukuroshi i Hollywood’it ka thënë se ai është dashur ta du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.476Z

Bergman dhe "gratë e tij"

Ingmar Bergman është një nga regjisorët më të mëdhenj të kohës sonë dhe është shndërruar në një mit, rreth të cilit po sillet një mini-industri e tërë kinematografike, libreske etj. Pjesa më e madhe tentojnë që të zbulojnë dhe zbërthejnë marrëdhëniet e tij me aktoret më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama