Rezultate te kerkimit per termin: +Tik

Total: 705
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.360Z

TIK-Shkollat e Shqipërisë në epokën dixhitale

Ky shkrim synon të informojë lexuesin për ecurinë e projektit madhor të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, që është ai i TIK- shkollave ose i shkollave me teknologji të informacionit dhe të komunikimit. Deri më sot, 44% e nxënësve të arsimit bazë 9-vjeçar, pra 44% e afro 500 mij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.272Z

TIK mundësi për zhvillim ekonomik dhe gjithëpërfshirje

Sektori i Teknologjisë Informative dhe Komunikuese është njëri nga sektorët që mund të jap kontributin më të madh në rritjen ekonomike të vendit tonë dhe njëkohësisht përfshirjes më të madhe të potencialit femëror në këtë fushë, ka deklaruar ministri i Zhvillimit Ekonomik, Bl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.584Z

FOTOT/ Tik Llalla dhe Sasha, rrjeti nuk përmbahet

Pas përplasjes së djeshme mes ambasadorit amerikan Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla, në rrjet ka plasur ironia me këtë të fundit. Por, nuk kanë munguar as memet e shumta me kryeparlamentarin Ilir Meta, i cili u shfaq me macen e tij Sasha, ndërkohë që Edi Rama fliste për sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.514Z

Tik tak tik tak... po vjen bashkëpunimi i radhës (Foto)

Bashkëpunimet e shumta mes këngëtarëve kanë qenë “in” kësaj vere, madje dikujt i dhezi shumë e dikujt ma pak. E edhe një bashkëpunim tjetër do të na vjen shumë shpejt. Këngëtarët Blero dhe Shpat Kasapi kan&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.362Z

Themelohet në Shqipëri Qendra Burimore dhe Trajnimeve për TIK-un

26-10-2011 / Gazeta 55 Një partneritet publik-privatU çel dje zyrtarisht, në një ceremoni në ambientet e Kryeministrisë Qendra e parë Burimore dhe e Trajnimeve për Teknologjinë e Informimit dhe Komunikimit (TIK), PROTIK, një bashkëpunim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.864Z

MASH, gati projekti per krijimin e Qendres Kombetare te TIK

Ministria e Arsimit dhe Shkences se shpejti do te hape Qendren Kombetare te Teknologjise se Informacionit (TIK) qe ka per qellim menaxhimin dhe zhvillimin e trajnimit TIK ne shkollat shqiptare. Iniciativa planifikon trajnimin e 15 trajnuesve ne Milano (Itali) dhe me pas trajnimin e 60 mesuesve te T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.730Z

Shkollat profesionale, shtohet edhe TIK

Profili i Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit nis aplikimin gjatë vitit 2010-2011 në 12 shkolla Ministri i Arsimit, Tafaj: Mësues do të jenë edhe inxhinierët elektronikë dhe ata të telekomunikacionit TIRANË - Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj, deklaroi dje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama