Rezultate te kerkimit per termin: +Tim +Cook

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.001 / keyword[0] tim / docs[0] 70623 / hits[0] 105140 / keyword[1] cook / docs[1] 341 / hits[1] 573 /
Si është një ditë normale pune e njeriut më të pasur në botë!
  • 2018-10-09

Si është një ditë normale pune e njeriut më të pasur në botë!

Njihuni me Jeff Bezos, i cili tregon rutinën e tij të përditshme: Ora e alarmit në agim dhe asnjë vendim pas orës 17:00 Revista prestigjoze Forbes e rendit atë si ndër Drejtorët Ekzekutivë më të fuqishëm në botë për këtë vit. Renditja i referohet drejtuesve të kompanive të mëdha

Apple prezanton iPhone-t e rinj, detajet e tre modeleve të reja
  • 2018-09-12

Apple prezanton iPhone-t e rinj, detajet e tre modeleve të reja

Pritja mbaroi. Për disa orë Apple, me një event të veçantë që do të transmetohet drejtpërdrejt në faqen e internetit të kompanisë, do të paraqesë produktet e saj të reja dhe, si gjithmonë, thashethemet ndjekin njëra-tjetrën. Sigurisht ky do të jetë themeli në të cilin Apple do

No Pic available
  • 2017-10-29

Ish-presidenti Barak Obama nis punë me17 dollarë në ditë

  Barak Obama është thirrur për të bërë pjesë në jurinë e të betuarve në një gjykatë në Çikago. Kreu i Gjykatës të kontesë Cook, Tim Evans, ka thënë se Obama do të nisë të shërbejë në nëntor. Paga ditore do të jetë 17,20 dollarë në ditë. Obama, 56 vjeç, mund të

Face ID, karikues wireless, çmim i kripur, të gjitha detajet e iPhone X (VIDEO)
  • 2017-09-13

Face ID, karikues wireless, çmim i kripur, të gjitha detajet e iPhone X (VIDEO)

Apple prezantoi të martën një produkt të cilin e përshkroi si hapi më i madh përpara, që prej iPhone të parë. Bëhet fjalë për iPhone X. Pajisja kushton dyfishin e çmimit origjinal të një dekade më parë dhe vjen me një sistem të quajtur Face ID, që i lejon përdoruesit që ta hap

No Pic available
  • 2017-06-02

Trump: SHBA tërhiqen nga marrëveshja e Parisit për klimën. Reagon ashpër Obama

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi këtë të enjte vendimin e tij për ti tërhequr Shtetet e Bashkuara nga akordi i Parisit për ndryshimet klimatike, një hap i madh ky që përmbush një nga premtimet e fushatës së tij presidenciale, por ndërkohë dëmton seriozisht përpjekjet globale

Trump takon BIG-et e teknologjise perjashton Twitter
  • 2016-12-15

Trump takon BIG-et e teknologjise perjashton Twitter

var fbShare url httpvizionplusaltrump-takon-big-et-e-teknologjise-perjashton-twittersize smallp styletext-align justifyPresidenti i ardhshem i Amerikes mblodhi dje ne Kullen Trump ne New York liderat e kompanive me te medha te teknologjise Ai mirepriti liderat me zv presidentin Mike Pence dhe in

Muzeu Pitt Rivers në Oksford: vendi i 500 mijë çudive që magjepsin vizitorët
  • 2016-12-11

Muzeu Pitt Rivers në Oksford: vendi i 500 mijë çudive që magjepsin vizitorët

Copa 30 centimetra e gjatë me lëkurë peshkaqeni, e shpalosur në një tavolinë, ka një histori për të treguar. Më shumë se 240 vjet më parë, ajo është përdorur  rregullisht nga sa duket prej pamjes së saj të ronitur-  nga persona ende të panjohur në arkipelagun polinezian To