Rezultate te kerkimit per termin: +Time

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.701Z

Renditja e Time

Gazeta ShqipNënë Tereza, një ndër 100 njerëzit më të shquar të botës Dje u shënua 102-vjetori i lindjes së Nënë Terezës. Ndonëse përvjetorë të tillë zakonisht kalojnë pa zhurmë, në rrjetet sociale jo pak shqiptarë qarkullonin foton e saj, si një urim, por edhe simbol i mirës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.410Z

Kriza e stenografit: E urrej punën time, e urrej punën time

Stenografi i një gjykatë në Nju Jork ka krijuar probleme të mëdha me të paktën 30 vendime, pasi në vend që të shkruante dialogjet në gjyq, ai thjesht shkruante pambarim në tastierë E urrej punën time, e urrej punën time. Zyrtarët po përpiqen që të riparojnë dëmët e shkaktuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.503Z

Part-time, kerkohen kuota shtese

Studentet e sistemit part-time, te perzgjedhur nga faza e pare e seleksionimeve te fituesve, jane ne pritje te fillimit te vitit te ri akademik. Rektori i Universitetit te Tiranes, Dhori Kule, thote se viti akademik per studimet part-time mund te filloje ne shkurt, per aq kohe sa vijojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.075Z

Kopertinë provokuese e revistës TIME

Share E Përjavshmja TIME ka shkaktuar debate të shumta, pasi ka vendosur që në kopertinën e saj të vërë foton e një mamaje me gjoksin jashtë, që ushqen me gji djalin e saj 3-vjeçar (shumë i madh për tu ushqyer me gji). Kopertina shoqërohet me titullin Je mama mjaftueshëm?. Në kop

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.303Z

Part-time, udhezimi pas masterave

Udhezimi i detajuar per sistemin e studimeve me kohe te pjesshme do te behet gati pasi te kete perfunduar procesi i pranimeve per studimet e ciklit te dyte, ose masterave. Lajmin e bene te ditur dje, burime zyrtare nga Ministria e Arsimit dhe Shkences, te cilat informojne se aktualisht specialistet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.226Z

Rinisin rregjistrimet e Part-time

Rinisin pas një viti ndërprejeje studimet universitare me kohë të pjesëshme. Prej datës 6 kanë nisur rregjistrimet në të gjitha fakultetet që ofrojnë kuota studimi në sistemin part-time dhe ato do të vazhdojnë deri më 14 dhjetor. Për universitetin më të madh të vendit qeveria ka m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.961Z

Mbyllet shkolla Part Time

Vitin e ardhshem akademik nuk do te kete me studime me kohe te pjesshme ne Universitete Komisioni i Arsimit te Larte ne projekt-raportin e pare sugjeron mbylljen e studimeve part time ne shkollat e larta publike dhe private 11 hartuesit e raportit e cilesojne kete shkolle plage te arsimit te larte n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama