Rezultate te kerkimit per termin: +Times

Total: 9532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.118Z

Ekspozon në Times Square

Artisti kosovar, Lorik Sylejmani, është duke marrë pjesë në ekspozitën në Times Square në New York, ku po prezantohen artistët më të votuar nga mbarë bota. Nëpër Billbordat në Times Square, në mesin e shumë veprave artistike, të hënën, u prezantuan edhe gjashtë punime të artist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.455Z

Komandant Hoxha mohon Financial Times

“Nuk e kam shpallur Republikën e Tanushës” E përditshmja britanike “Financial Times” theksonte në një shkrim të sajin se komandant Hoxha ka shpallur Republikën e Tanushës. Por Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha për agjencinë e lajmeve INA, e ka mohuar shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.468Z

Financial Times- speciale për Shqipërinë

Gazeta britanike Financial Times boton një speciale për Shqipërinë duke mbuluar aspekte të ndryshme rreth Shqipërisë: Hyrja në NATO do të rriste perspektivat, është një nga titujt e Financial Times. Anëtarësia do të ishte një fazë e rëndësishme në rrugën drejt hyrjes në Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.302Z

"Financial Times", edicion special për Shqipërinë

Në të njëjtën ditë me publikimin nga "New York Times" të aferës së armëve, ku qeveria shqiptare përfshihet në marrëdhënie të dyshimta korruptive me një kompani që tregton armë për llogari të Uashingtonit, një tjetër gazetë, po kaq prestigjioze, londinezja "Financial Times", ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.258Z

Qeveria injoron sërish "Financial Times"

Gazeta britanike "Financial Times" pritet të publikojë raportin vjetor për Shqipërinë më 7 dhjetor të këtij viti dhe i ka dërguar qeverisë një propozim bashkëpunimi, por duket se propozimi i saj ka rënë në vesh të shurdhët, bëhet e ditur nga burime pranë qeverisë. FT, e cila lexo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.421Z

Murdoch largohet nga “The Sun”, “Times” dhe “Sunday Times”

Magnati i medieve, Rupert Murdoch, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit në disa filiale të kompanisë së tij, “News Corporation” në SHBA dhe Britani.Zëdhënësja e kësaj kompanie, Daisy Dunlop, konfirmoi shkrimin e gazetës britanike, Telegraph, se Murdoch ka dhënë dorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.919Z

Kine bllokohet New York Times

Aksesi në “New York Times” u bllokua ne Kinë ditën e premte, pasi e përditshmja amerikane publikoi një hetim mbi pasurinë e madhe të grumbulluar nga të afërm të kryeministrit Wen Jiabao. E përditshmja deklaroi se fillimisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama