Rezultate te kerkimit per termin: +Timo +Fllokos

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.341Z

“Poshtepërpjetat e dashurisë” mes Timo Fllokos dhe Ema Andreas

Autori i Lajmit: Redaksia“Poshtepërpjetat e dashurisë” rrëfen 5 vitet e kulturës gjermano-shqiptare. Aktorë të mirënjohur të teatrit dhe kinematografisë shqiptare do të interpretojnë dramën e Brehtit. “Poshtepërpjetat e dashurisë” është një takim mes Timo Fllokos dhe Ema And

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.346Z

Nderi i Qytetit për Timo Fllokon

Titulli Gjirokastra nderon aktorin me origjinë nga qyteti i gurtë Timo Flloko, një prej emrave më të njohur të kinematografisë e teatrit shqiptar, është nderuar me titullin “Nderi Qytetit” nga Bashkia e Gjirokastrës. “Një artist i madh i filmit dhe teatrit, pedagog e in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.328Z

Gjirokastër, Timo Flloko nderohet me çmimin “Nderi i Qytetit”

GJIROKASTER- Një prej emrave më të shquar të kinematografisë shqiptare Timo Flloko, është nderuar me cmimin “Nderi i Qytetit” nga Bashkia e Gjirokastrës. Kryebashkiaku gjirokastrit Flamur Bime iniciator i nderimit të Timo Fllokos, ka vlerësuar kontributin e cmuar dhënë nga ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.389Z

Franz Kafka prezantohet me zerin Timo Fllokos

Nje pune e filluar qysh ne vitin 1990 me Relacion per nje akademi perfundon sot Te gjitha tregimet novelat skicat qe botoi ose la doreshkrim Franz Kafka ne nje vellim. Vepra e plote ne prozen shkurter perkthyer nga Ardian Klosi prezantohet sonte ora 19 ne Teatrin e Metropolit. Ky prezantim i Kafkes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.022Z

Kumbaro: Si realizova skenat e seksit mes Bulkut dhe Fllokos

Në një intervistë të gjatë për gazetën "Panorama" mbi filmin shqiptar dhe Kinostudion "Shqipëria e Re", një prej regjisorëve më të shquar të saj, Saimir Kumbaro, rrëfehet edhe në lidhje me skenat e xhirimit të filmit "Vdekja e Kalit", ku protagonistët kryesorë kanë qenë aktorja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.248Z

Timo dhe Mevlani afër të 70-ave, por nuk dinë të plaken

TIRANE - Janë dy ikona të kinematografisë shqiptare dhe që kanë bërë histori me filmat dhe rolet e tyre të spikatur. E koha, pavarësisht se ka kaluar shumë shpejt, për ata të dy duket se nuk ka ecur fare, pasi duken ende shumë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.071Z

Vajza e Timo Fllokos, dasmë ëndrrash në Jeruzalem

Dasma e vajzës së vetme të aktorit të njohur, Timo Flloko, dhe regjisores, Vera Grabocka, ka qenë me të vërtetë një dasmë ëndrrash. Dasma nuk është bërë, as në ndonjë prej hoteleve më luksoze të kryeqytetit tonë, por as në ndonjë prej hoteleve të Los Anxhelesit. Askush, deri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama