Rezultate te kerkimit per termin: +Tinka +Kurti

Meta: total 416 / total_found 416 / time 0.000 / keyword[0] tinka / docs[0] 461 / hits[0] 606 / keyword[1] kurti / docs[1] 6633 / hits[1] 15232 /
Spartak Papadhimitri, sjell fotot e dokumentarit që u kritikua
  • 2018-11-14

Spartak Papadhimitri, sjell fotot e dokumentarit që u kritikua

Me buzëqeshjen qe i dallon në portret artisti Spartak Papadhimitri shfaqet pranë kameras, në shesh xhimiri në fotot e nxjerra nga arkiva. Eshtë dhjetor i vitit 1980 dhe fotot i përkasin xhirimeve të filmit dokumentar ” Vargmalet e Eposit” me skenar nga Luan Rama. Me regji nga Gav

Elia Zaharia, aktorja më e mirë e Koko Fest
  • 2018-09-10

Elia Zaharia, aktorja më e mirë e Koko Fest

Elia Zaharia është shpallur aktorja më e mirë e edicionit të pestë të Festivalit KokoFest që mbahet në qytetin e Korçës. Juria e përbërë nga Ndriçim Xhepa, Luiza Xhuvani, Enver Petrovci, Rajmonda Bulku dhe Adem Karaga, vlerësuan interpretimin e saj në komedinë Vetëvrasësi nën re

No Pic available
  • 2018-07-04

Anisa Markarian: Nuk i rishoh shpesh filmat e mi!

Nuk i rishoh shpesh filmat e mi. Ose më saktë, e ulur në kolltukun e spektatores nuk shikoj domosdoshmërisht çfarë shfaqet në ekran. Me sytë e kujtesës qëmtoj përmallshëm magjinë që ndodhte përtej së dukshmes. Alkiminë unike që përjetojnë vetëm ata që punojnë prapa pëlhurës

Rama sia dha fjalën, ironia e Robert Ndrenikës: Kryeministri na dashka
  • 2018-03-12

Rama sia dha fjalën, ironia e Robert Ndrenikës: Kryeministri na dashka

Ashtu siç ishte paralajmëruar, kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin për Teatrin e ri Kombëtar, duke ripërsëritur se mbi gërmadhat e godinës aktuale do të ndërtohet një objekt që do ti rikthejë dinjitetin artistëve. Por, mes të pranishmëve në sallë qëndronin s

Tinka Kurti humbet djalin e vetëm
  • 2018-02-05

Tinka Kurti humbet djalin e vetëm

Tinkën, ç’e paska gjetë! Nuk i bie dot telefonit nga larg e ta ngushëlloj, nuk kam fuqi. Kam frikë se nuk do të më gjejë djali gjallë kur të vijë, thoshte ndonjëherë në bisedat tona të shpeshta, dhe fliste, dhe fliste, dhe fliste për Zefin… si nëna për djalin. Sa tepër

Aktorja Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital
  • 2018-01-24

Aktorja Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i ka shkuar për vizitë më spital aktores Tinka Kurti. Aktorja është shtruar dje pasdite në një spital privat për shkak të problemeve shëndetësore. Të shkuara Tinka Kurtit, yllit të skenës shqiptare e të fëmijërisë së të gjithëve ne

Tinka Kurti, një bukuri që nuk plaket
  • 2017-12-17

Tinka Kurti, një bukuri që nuk plaket

Tinka Kurti, një nga personazhet e rëndësishëm të teatrit shqiptar mbush sot 85 vjeç. Urimet për gruan që I ka dhënë aq shumë kinematografisë dhe teatrit shqip kanë pushtuar rrjetet sociale. Me një bukuri të natyrshme që vazhdon ti ndriçojë në portret Tinka Kurti, ka interpretuar