Rezultate te kerkimit per termin: +Tirans

Meta: total 1000 / total_found 1122 / time 0.000 / keyword[0] tirans / docs[0] 1122 / hits[0] 2199 /
Prokuroria sekuestron dokumentacionin e AMA-s, për dhënien e licensave kombëtare
  • 2017-01-23

Prokuroria sekuestron dokumentacionin e AMA-s, për dhënien e licensave kombëtare

  Prokuroria e Tirans nisi te premten hetimin ndaj Autoritetit te Medias Audiovizive dhe sekuestroi dokumentacionin e mbledhjeve te fundit ne lidhje me dhnien e licencave kombtare private te transmetimeve dixhitale. Prokuroret ishin ne ambientet e AMA dhe sekuestruan dokumentacionin e mbled

No Pic available
  • 2017-01-11

Në Gjermani si punëkërkues, jo si azilantë

Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen vetëm një ëndërr: të rikthehet në Duisburg, qytetin gjerman pranë Düsseldorfít. Atje ku kërkoi familja e tij azil, atje ku jetoi me prindërit dhe tre motrat nga shkurti 2014 në gusht 2016 në pritje të përgjigjes për të

No Pic available
  • 2017-01-10

Rrëfimet e trishta/ Nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil në Gjermani u pranuan vetëm 10 vetë

Nga 34 mijë qytetarë nga Shqipëria që kërkuan azil në Gjermani në 2015-2016 u pranuan vetëm 10 vetë. Problemet ekonomike, papunësia, varfëria e strehimi vazhdojnë të mbeten faktorë nxitës për largimin drejt Gjermanisë. Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen

SHIFRAT/ Nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil në Gjermani, u pranuan vetëm 10 vetë. Dëshmitë e dhimbshme
  • 2017-01-10

SHIFRAT/ Nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil në Gjermani, u pranuan vetëm 10 vetë. Dëshmitë e dhimbshme

Nga 34 mijë qytetarë nga Shqipëria që kërkuan azil në Gjermani në 2015-2016 u pranuan vetëm 10 vetë. Problemet ekonomike, papunësia, varfëria e strehimi vazhdojnë të mbeten faktorë nxitës për largimin drejt Gjermanisë. Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ush

Gjermani, nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil, u pranuan vetëm 10
  • 2017-01-10

Gjermani, nga 34 mijë shqiptarë që kërkuan azil, u pranuan vetëm 10

Prej pesë muajsh Akil Varfi, gjimnazist në Shkodër,  ushqen vetëm një ëndërr: të rikthehet në Duisburg, qytetin gjerman pranë Düsseldorfít. Atje ku kërkoi familja e tij azil, atje ku jetoi me prindërit dhe tre motrat nga shkurti 2014 në gusht 2016 në pritje të përgjigjes për të

No Pic available
  • 2016-11-27

Albani ka nevojë për ndihmë

Albani student, Albani 24 vjeç, Albani q ndjek me vmendje çdo gj q ndodh n kt vend megjithse i verbr, po jeton ditt e tij m t vshtira. Smundja e veshkave po prparon. M shpejt se mosha e tij, shum m shpejt se burokracia e ktij vendi. Albanit i duhet t bj transplant t veshkave. Ka krkuar ndihm sic e

Tironsi i vjetër Bedri Alimehmeti: Ju tregoj qytetin tim dhe pse e urrej Ramadan kafshën
  • 2016-10-01

Tironsi i vjetër Bedri Alimehmeti: Ju tregoj qytetin tim dhe pse e urrej Ramadan kafshën

Nga Bardha Nergjoni Ai është gazetar i njohur i sportit, ka shkruar dhe botuar shumë libra, ka marrë disa tituj mirënjohjeje dhe vlerësime për kontributin e tij por mbi të gjitha është një tironsme të gjithë kuptimin e fjalës.  Ka lindur në Tiranë në një familje autoktone me tradi